Lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu

KONFERENCIJSKA LIGA: Ajax se s dva pogotka u nadoknadi spasio od poraza, Maccabi Haifa pobijedio belgijski Gent

Nogometaši Ajaxa bili su na rubu domaćeg poraza u prvom susretu play-offa za plasman u osminu finala Konferencijske lige, ali su ipak odigrali 2-2 protiv norveškog Bodo Glimta.

Norvežani su vodili 2-0 do 91. minute, ali će uzvrat ipak dočekati bez rezultatske prednosti. Po domaćina je koban bio Gronbaek koji je zabio dva pogotka za 2-0 gostiju, u 16. i 63. minuti. Ipak, u 91. minuti je Van den Boomen pogodio s bijele točke za 1-2, dok je Berghuis u 97. postavio konačnih 2-2. Sudačku nadoknadu gosti su odigrali s igračem manje, Bjortuft je u 91. minuti morao napustiti travnjak.

Hrvatski reprezentativac Josip Šutalo je odigrao cijelu utakmicu za Ajax, Borna Sosa je u igru za domaćina ušao u 46. minuti, dok je Jakov Medić ostao na domaćoj klupi za pričuve.

U Budimpešti je Maccabi Haifa pobijedio belgijski Gent 1-0 golom Pierrota u 65. minuti, a devet minuta kasnije za izraelsku momčad je zaigrao i hrvatski nogometaš Lorenco Šimić.

Pogodaka nije bilo u dvoboju Servettea i bugarskog Ludogoreca, s tim da je hrvatski vratar Simon Sluga ostao na gostujućoj klupi za pričuve.

Remi Eintrachta

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta odigrali su 2-2 kod belgijskog Union St. Gilloisea premda su vodili 2-0. Već nakon deset minuta igre Eintracht je imao dva gola prednosti, a strijelci su bili Chaibi u trećoj te Kalajdžić u 10. minuti. Domaći sastav se unatoč tome uspio vratiti u igri, a za konačnih 2-2 su pogađali Rasmussen u 31. i Nilsson u 68. minuti.

Završnicu susreta je Union St. Gilloise morao odigrati s igračem manje, nakon isključenja Vanhouttea u 78. minuti, ali je zadržao remi prije uzvrata. Hrvatski nogometaš Hrvoje Smolčić ostao je tijekom cijelog susreta na gostujućoj klupi za pričuve.

Nogometaši Sturma dobro su iskoristili domaći teren te su u Grazu s 4-1 pobijedili slovački Slovan iz Bratislave. U samom uvodu ogleda su postignuta dva pogotka, u četvrtoj minuti Biereth je zabio za 1-0 Sturma, dok je u osmoj minuti izjednačio Rodrigues.

Bilo je to sve od Slovana na utakmici, a do kraja su strijelci za domaćina bili Gorenc Stankovič u 27., Kiteišvili iz jedanaesterca u 64. te Camara u 91. minuti. Mogao je Slovan primiti još pogodaka, pogotovo nakon što je ostao s igračem manje u 78. minuti, tada je pocrvenio Wiess. Minutu nakon toga za Slovan je zaigrao hrvatski nogometaš Marko Tolić, nekadašnji igrač Dinama.

Molde je pred svojim navijačima svladao varšavsku Legiju 3-2 iako je imao veliku prednost od 3-0 te otvoren put prema osmini finala. Treba navesti kako je trenutačno u sezoni norveškog klupskog nogometa stanka između dvije sezone.

Tek nešto više od dvadeset minuta trebalo je Moldeu za tri pogotka. Dva je postigao Gulbrandsen, u 12. i 19. minuti, dok je na 3-0 povećao Kaasa. Legia je uspjela smanjiti na 2-3 i time povećati svoje šanse uoči uzvrata na svom stadionu. Za goste su strijelci bili Joseu u 63. i Augustinjak u 71. minuti.

S minimalnih 1-0 Olmypiakos je u Pireju svladao Ferencvaros, a gol je u 83. minuti dao El Kaabi.

Uzvratne utakmice na rasporedu su sljedećeg četvrtka.