Na slici KK Komušina / Foto: Jan Rupčić

KOMUŠINA HAITERBACH SLAVI NAKON UVJERLJIVE PREDSTAVE: Stoje pred vratima povijesnog rezultata

U pred zadnjoj domaćoj utakmici u Regionalligi Baden-Württemberg, Komušina uvjerljivo pobijedila bivšeg Bundesligaša BG Karlsruhe koju predvodi trener igrač Jure Lozančić (igrao Split, Alkar, Zabok), i dalje predvodi na vrhu ljestvice.

Piše: Jan Rupčić

Pred punom dvoranom Komušina dolazi sa 7:4 u vodstvo preko najboljeg strijelca Herdie Lawrence. Mijo Babić gađa dvije trice za 15:8.

Gosti uspijevaju jednostavno probijati obranu Komušine i završavaju prvi četvrtinu sa 22:17. Trener Haiterbach-a Mario Marić vidno nezadovoljan intenzitetom u prvom dijelu.

Komušanci pojačavaju ritam u drugoj četvrtini i brzo povećavaju vodstvo preko 31:21 na 38:23. Luka Banožić te Denni Cuković ne posustaju i dovede svoj team na 49:29 vodstvo u poluvremenu.

< Prva četvrtina u obrani nije bila dovoljno intenzivna. Kasnije smo digli ritam i sve je puno bolje izgledalo.> kaže Trener Mario Marić.

Nakon velike stanke favorit Komušina ne dopušta gostima da se vraćaju u igru nego ponovno povećava rezultat na 63:35. 16-godišnji veliki talent Komušine Ivo Marić gađa svoj prvi koš u Regionalligi. To mu je premijerni nastup ove sezone nakon što je s Juniorima dan prija osvojio savezno prvenstvo.

Publika nije očekivala da će Komušina ovako brzo dostići ogromnu razliku I vrlo rano privest utakmicu kraju. Na kraju Komušina slavi 97:62 uz veliko zadovoljstvo mnogobrojne publike koje je ispratila Team sa Standing Ovation.

U 22. kolu prvenstva Komušina ostvarila 19. pobjedu i sa tim najuvjerljiviju ove sezone.

Haiterbach se natječe 12. sezonu u Regionalligi što već samo po sebi zvuči vrlo uspješno, jer to do sada niti jednom hrvatskom klubu u iseljeništvu ni blizu nije uspjelo do sada. Ali sada stoji pred vratima jednog povijesnog rezultata I mogućeg ulaska u 1. Regionalligu Südwest (4.Rang Njemačke), što je praćeno od velikog broja navijača i gledatelja već dugi niz godina. U preostala četiri kola Komušina mora još dvije pobjede ostvariti za jednu veliku senzaciju.

KKK: Herdie Lawrence (26/3), Mijo Babić (18/5), Luka Banožić (15/1), Jonathan Babitsch (8/1), Ivo Marić (8), Denni Cuković (7/1), Samba Thiam (7), Alexander Feldberg (6), Martin Kresić (2), Justin Miličević