Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

KL: Prša strijelac za Maltežane, Roguljić za Universitateu, Cvek junak rumunjskog Cluja

Hrvatski nogometaš Roko Prša bio je strijelac za malteškog predstavnika Hamrun Spartans koji je u play-offu Konferencijske lige ispao od beogradskog Partizana.

U prvom susretu Partizan je kao domaćin stekao veliku, 4-1 prednost, no malteški klub se časno oprostio od Europe odigravši na domaćem terenu 3-3 iako su gosti do same završnice vodili 3-1.

Inače, prvi pogodak na susretu, za vodstvo domaćina, postigao je 26-godišnji hrvatski nogometaš Roko Prša.

Nakon 180 minuta rezultat između Hapoel Be’er Sheve i rumunjske Universitatee iz Craiove je bio 0-0. U 105. minuti uzvrata hrvatski nogometaš Ante Roguljić je zabio za vodstvo Rumunja koje su domaćini poništili odmah u idućem napadu kada je za 1-1 strijelac bio Hemed.

Tijekom izvođenja jedanaesteraca uspješniji je bio domaći sastav, s tim da je za goste i tada bio precizan 26-godišnji Splićanin.

Junak Cluja Lovro Cvek

Hrvatski nogometaš Lovro Cvek bio je junak rumunjskog Cluja, ali i koban po Maribor kojeg vodi hrvatski trener Damir Krznar u uzvratnom susretu play-offa Konferencijske lige.

Nakon prve utakmice i 0-0 u Mariboru, istih 0-0 na uzvratu je bilo sve do 90. minute. No, tada je 27-godišnjak rodom iz Varaždina silno razveselio domaće navijače i pogotkom pokopao ovosezonske europske nade Mariborčana.

Na klupi za pričuve Cluja ostali su kroz cijelu utakmicu ostali Hrvati, Kolinger, Muhar i Bručić, dok je Krznar u udarnu momčad Maribora stavio dvojicu Hrvata Roka Baturinu i Ivana Brnića.

Konferencijska liga, play-off (uzvrati):

Cluj (Rum) – Maribor (Slo) 1-0 (Cvek 90), 0-0

Basel (Švi) – CSKA Sofia (Bug) 2-0 (Frei 66, Lang 84), 0-1

Slavia Prag (Češ) – Rakow (Polj) 0-0, produžeci 2-0 (Usor 62, Schranz 120+1), 1-2

Hapoel Be’er Sheva (Izr) – Universitatea Craiova (Rum) 0-0, 1-1, jedanaesterci 5-4 (Hemed 105+1 / Roguljić 105), 1-1

Viking (Nor) – Steaua (Rum) 1-3 (Tripić 26-11m / Edjouma 3, Cordea 53, Radunović 90+4-11m), 2-1

Twente (Niz) – Fiorentina (Ita) 0-0, 1-2

Fehervar (Mađ) – Koeln (Njem) 0-3 (Huebers 10, Skhiri 46, Schindler 90+4), 2-1

Viborg (Dan) – West Ham (VB) 0-3 (Scamacca 22, Benrahma 51, Souček 63), 1-3

AIK Stockholm (Šve) – Slovačko (Češ) 0-1 (Sinjavskij 76), 0-3

Wolfsberger (Aut) – Molde (Nor) 0-4 (Breivik 6, Mannsverk 34, Brynhildsen 72, 90+3), 1-0

Hamrun Spartans (Mal) – Partizan (Srb) 3-3 (Prša 27, Freitas 82-11m, Fedele 90+1-11m / Ricardo Gomes 34, 78, Urošević 72), 1-4