Izlazak na teren u utakmici kupa / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

KAD SU SVI OČEKIVALI IZVOĐENJE JEDANAESTERACA: Croatia Zürich nes(p)retno primila gol u sudačkoj nadoknadi i ispala iz kupa

U utakmici prvog kola Kupa regije Zürich, Croatia Zürich je izgubila utakmicu i ispala iz kupa primivši pogodak u sudačkoj nadoknadi vremena 90+3.

NK Croatia Zürich  (4.Liga ) : FC Neumùnster ( 3.Liga )   2:3 (2:1)

U noćnoj utakmici igranoj u utorak navečer na igralištu Juchhof Zürch, hrvatska momčad je nes(p)retno ispala primivši pogodak u zadnjim minutama utakmice, kada su svi gledatelji očekivali izvođenje jedanaesteraca nakon neriješenog rezultata u regularnom dijelu.

Momčad Croatije ZH / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

Sama utakmica je bila izjednačena i borbena s obe strane. Nije se štedjelo u duelima što pokazuje i broj žutih i crvenih kartona. Igrači Croatije su tijekom igre dobila 7. žutih i 1. crveni karton (u sudačkoj nadoknadi vremena 90+9.minuti), dok su gosti dobili 2. žuta i 1.crveni karton u 76.minuti.

Žestok tempo od porve minute nametnula je hrvatska momčad koja je i prva povela u 9. minuti preko brzog napadača Marka Popića, koji je bio i najbolji igrač utakmice. Gosti su uzvratili u 26.minuti za 1:1, a deset minuta kasnije u 36. minuti Luka Lapenda postiže pogodak za vodstvo Croatia od 2:1. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

Drugi dio započeo je žustro s obe strane. Kondicijski je momčad gostiju bila bolje pripremljena od domaćina iz Croatije. Njihova trka i borbenost se isplatila u 73.minuti kada poravnaju rezultat na 2:2. Samo tri minute kasnije, u 76.minuti gostujući igrač dobiva izravno crveni karton i napušta igru. Tako je Croatija sve do pred kraj susreta igrala s igračem više. Hrvatska momčad je u tom razdoblju stvarala prilike ali bezuspješno.

U sudačkoj nadoknadi vremena Croatia primila gol nakon što obrambeni igrač Croatije nespretno  izbija loptu koja iz blizine pogađa jednog gostujućeg igrača i odbija se u prazan gol. Vratar Croatije je već bio izišao sa gol crte.

Sastav NK Croatia Zürich: Marko Žiljak, Jurica Barišić, Toni Zubonja, Daniel Dežić, Josio Filipović, Danijel Komin, Marko Popić, Dario Perković, Stanislav Blažanović, Luka Lapenda, Nicola Petrlić. Još su igrali: Igor Pavlović, Filip Pudic, Anto Kaurinović. Trener – igrač: Stanislav Blažanović.