Junak utakmice Božidar Bubalo u sjajnoj završnici donio pobjedu Komušini

TSG Schwäbisch Hall – KK Komušina Haiterbach 75:80 (19:16; 37:38; 62:53)

Najavljen kao dvoboj najboljih strijelaca lige, imeđu vodećeg strijelca  lige Herdie Lawrence iz Komušin ei Radovana Čavline iz Schwäbisch Hall, završio je pobjedom igrača Komušine i njegove momčadi.

Nakon prve četvrtine domaćin dolazi u vodstvo od 19:16. Oporavljeni Josip Karanušić sa tri trice vraća Komušinu u vodstvo od 26:28, a koje na poluvremenu iznosi 37:38. Komušina je drugi dio utakmice počela jako loše. Domaćin stvara seriju od 9:0 i dolazi u vodstvo od 46:38.  Centar Komušine Sascha Kesselring uzvraća na 50:48 ali domaćin vođen prinovom Arijanom Radanom ponovo povećava vodstvo na 62:53 nakon treće četvrtine.

Komušina koja jako dobro igra u drugom dijelu sezone nikako nije mogla ući u utakmicu. Na stanci pred zadnju četvrtinu ponovo dolazi do motivacijskog govora trenera Borisa Kurtovića. Herdie Lawrence potom tricom otvara poslijednju četvrtinu i na 62:56. A onda dolazi vrijeme Božidara Bubala. Playmaker Komušine preuzima utakmicu u svoje ruke I smanjuje rezultat na 68:65. Njegova trica za 70:70 donosi veliko slavlje na tribini za gostujuće navijače.

Iako se Schwäbisch Hall ne predaje i lako dolaze ponovo na 75:72 ,  Božidar Bubalo sa svojih 4 koša ponovno okreće rezultat na 75:76. Potom iskusni Tomislav Martinović mirne ruke pogođa slobodna bacanja za konačnih 75:80. Velika pobjeda Komušine nakon loših 30 minuta.

– Igrali smo loše. Nismo dobro trenirali tjedan pred utakmicu I tako smo igrali. Bitna je pobjeda. Sada se treba brzo okrenuti sljedećoj utakmici, izjava je trenera Borisa Kurtovića.

U nedjelju Komušina dočekuje velikog favorita za osvajanje prvenstva – SG Mannheim u svojoj Kuckuckshalle. Nakon sedam pobjeda u osam utakmica Komušina je u usponu i ima priliku „spasiti“ prvenstvo. Zajamčena je puna dvorana sa bučnom podrškom navijačke skupine “Sikire” koje dugo godina prate klub na svaku utakmicu.

Iz uprave Komušine pozivaju sve ljubitelje košarke da na vrijeme dođu u nedjelju,  04.ožujka u 17.30 u Kuckuckshallu i sportskim navijanjem podrže svoju sportsku momčad.

KKK: Božidar Bubalo (20 Punkte / 1 Dreier), Herdie Lawrence (17/4), Josip Karanušić (11/3), Sascha Kesselring (10), Tomislav Martinović (8), Christopher Ley (7), Florian Köppl (5), Daniel Albus (2), Mario Marić