JOŠ JEDNA DOBRA UTAKMICA: Hercegovci razvaljuju u NBA ligi

Hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović i Ivica Zubac odradili su još jedne dobre nastupe u NBA ligi, a njihovi sastavi, Utah i Los Angeles Clippers, upisali su nove pobjede.

Bogdanović i Utah slavili su kod Washingtona 123-98, premda su na poluvremenu zaostajali za suparnikom (50-51). Sjajno je Utah odigrala nastavak utakmice i time došla do 19 pobjede u sezoni (uz sedam poraza). Na Zapadu su bolji samo Phoenix i Golden State koji imaju po 21 pobjedu (Phoenix četiri, a Golden State pet poraza).

Treću četvrtinu Utah je dobila 31-18, četvrtu 42-29 i tako na kraju uvjerljivo slavila s 25 poena razlike. Prvi strijelac ‘džezera’ bio je Donovan Mitchell s 28 poena (šut 10-20). Rudy Gobert je dodao 20 poena uz 11 skokova (šut 9-10), a Hassan Whiteside 18 poena uz 14 skokova i četiri blokade.

Bojan Bogdanović je odigrao 27 minuta te je za to vrijeme ubacio 16 poena. Imao je četiri skoka, jednu asistenciju i dvije izgubljene lopte. Iz igre je gađao 6-12 (za tri poena 2-4) i s linije slobodnih bacanja 2-2.

Los Angeles Clippers su se silno mučili, na domaćem parketu, kako bi pobijedili Orlando, drugu najgoru momčad lige (omjer 5-22). Dobio je sastav iz Los Angelesa 106-104 i to najaviše zahvaljujući Reggieju Jacksonu koji je na kraju preuzeo utakmicu u svoje ruke te je sam završavao sve napade domaćina.

Zadnji napad na utakmici imali su gosti, ali je Ross sa zvukom sirene promašio tricu za pobjedu.

Za LA Clipperse opet nije igrao Paul George, a Jackson je ubacio 25 poena (šut 11-21). Luke Kennard je dodao 23 (7-11 za tri poena), a Terance Mann 16 uz devet skokova. Hrvatski centar Ivica Zubac boravio je na parketu 28 minuta te je postigao 10 poena uz šest skokova te jednu asistenciju i izgubljenu loptu. Gađao je iz igre 4-5 i imao 2-4 s linije slobodnih bacanja.

Kod Orlanda je Cole Anthony ubacio 23 poena (šest skokova), Terrence Ross 22 (13-13 s linije slobodnih bacanja), a Franz Wagner 20 koševa.

Tek peti poraz u sezoni upisao je Golden State koji je gostovao kod Philadelphije i izgubio 93-102. Vodio je Golden State na ulazu u posljednju dionicu (+3), ali je obrambeno podbacio u zadnjoj četvrtini (32 primljena poena).

Joel Embiid je predvodio 76erse s 26 poena i devet skokova, dok je na drugoj strani Stephen Curry ubacio samo 18 poena te je pogodio tek tri od 14 ispucanih trica.

Denver je svladao San Antonio u gostima 127-112 te je bila to nova utakmica u kojoj je, kada su Nuggetsi u pitanju, sve počelo i završavalo s Nikolom Jokićem. Ubacio je 35 poena te je imao 17 skokova i osam asistencija. Šutirao je 15-24 iz igre uz 4-6 za tri poena.