Policija u Frankfurtu na Hauptwache (Ilustracija) / Foto: Fenix (SIM)

JENJAVAJU PROSVJEDI U NJEMAČKOJ: Kancelarka Merkel drži kako su uvedene mjere ograničile demokratska prava, ali su bile potrebne

Subotnji prosvjedi u njemačkim gradovima protiv pandemijskih mjera ograničenja prošli su znatno mirnije nego prethodnih subota. Izostanak posvjednika sa najavljenih prosvjeda u Stuttgartu, Berlinu, Münchenu, Kölnu,Hannoveru, Frankfurtu, Marburgu … tumači se popuštanjem mjera koje su svakim danom sve labavije.

 

Frankfurtske demonstracije na trgu Konstablerwache prošle su mirno, javljaju frankfurtski mediji. No, policija je opet morala stajati između 200-tinjak prosvjednika koji su prosvjedovali protiv mjera ograničenja te nešto manje onih koji su bili protiv tih prosvjeda i teoretičara zavjere.

Djelatnici policija je u više navrata pozivala na nošenje maski i držanje odstojanja. Onima koji su se oglušili na te pozive, policija je uzimala osobne podatke te im sada lijede novčane kazne.

Trenutačna relativno dobro epidemiološko stanje u Njemačkoj omogućuje nastavak popuštanja mjera za koje je i njemačka kancelarka Angela Merkel, govoreći u subotu u povodu Dana njemačkog ustava, priznala kako su ograničavale temeljna i demokratska prava građana.

No, kancelarka drži kako su te mjere u nastalim okolnostima bile potrebne.

Fenix-magazin/SIM/

Povezano

NEVJEROJATNO: Razorni potres 2011., magnitude 9, pomaknuo je Japan, objavljeno za koliko
Kancelar Friedrich Merz u Bundestagu / Foto: Anadolu
VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO ZA MILIJUNE RADIKA I UMIROVLJENIKA U NJEMAČKOJ: Merz planira u potpunosti prihvatiti Mirovinski paket
promjene svibanj
ODLAZAK PREKO GRANICE RUŠI SVE DOGOVORE: Zašto njemački bračni ugovori ne vrijede automatski u inozemstvu
DRAMA NA AUTOCESTI U NJEMAČKOJ: Pokvario se kamion pun eksplozivnih kemikalija, proglašeno izvanredno stanje i evakuirano stanovništvo
JAČANJE TRANSATLANTSKOG PARTNERSTVA: Plenković i Carney u Ottawi potvrdili izvrsne odnose Hrvatske i Kanade
Francuska policija u Grenobleu / Foto:Anadolu
IMALI SU SAMO 2 I 4 GODINE: Dvojica dječaka preminula u automobilu tijekom toplinskog vala