Seniori 30+ Croatije Züricha / Foto: Fenix (I. Barišić)

IZNENAĐENJE U ZÜRICHU: Seniori (30+) Croatije ZH u gostima savladala vršnjake Grasshoper Cluba ZH

U prvenstvenoj utakmici petog kola Seniora (30+) regije Zürich, nogometaši Croatije iznenadili su vršnjake iz Grasshoper Cluba ZH porazivši ih na njihovu terenu rezultatom 3:1 i s tri nova boda izbili na drugo mjesto na ljestvici.

Grasshopper Club ZH (30+) – NK Croatia ZH (30+)  1:3 (0:1)

Seniori (30+) Croatije Zürich su motivirano ušli u utakmicu i već u 17. minuti su došli u vodstvo pogotkom kojeg je postigao Petar Grgić.

I u drugom poluvremenu momčad Croatije je nastavila s dobrom igrom i u 54. minuti rezultat je bio 0:2, a strijelac za Croatiju je bio Josip Pranjković. Ni tu Croatia nije stala, pa je u 76.minuti rezultat već bio 0:3. Pogodak je postigao David Sugar. Minut kasnije, u 77.minuti Grasshopper preko V.L. Tome postiže svoj počasni pogodak za konačnih 1:3.

Kakvu pobjedu su Hrvati postigli pokazuje i činjenica da su seniori Grasshopper Cluba Zürich kao uspješna momčad prestavljeni publici u poluvremenu prvoligaške utakmice Grasshoper Club ZH – Sion 4:4.

Sastav NK Croatia Zürich 30+: Dino Šoštarić, Josip Pranjković, Robert Mastelić (C), Andre Šisić, Simon Katovčić, David Sugar, Daniel Pejić, Petar Grgić, David Zeko, Daniel Komin, Dragan Zubonja. Još su igrali: Srećko Pavlović, Robert Tonić, Goran Papić. Treneri: Igor Pavlović i Robert Ćurić.