IZBILI NA PRVO MJESTO: Jure i Mario Pavić te Frano Konta strijelci za Croatiu iz Großmehringa

Nogometaši Croatie iz Großmehringa ostvarili su novu ali veoma vrijednu pobjedu od 1:4 u gostima kod SpVgg Langenbrucka. Tom pobjedom hrvatska momčad je izbila na prvo mjesto na ljestvice Kreisklasse 2 Süd – Kreis Donau/Isar.

Valja napomenuti kako Croatia ima još jednu utakmicu manje i njom bi, u slučaju pobjede, učvrstili vodeću poziciju i velike izglede za ulazak u viši rang natjecanja a to je Kreisliga Donau/Isar. Croatia ima dva boda prednosti ispred drugoplasiranog Geisenfelda.

U veoma napetom prvom poluvremenu igrači Croatie su imali nekoliko izglednih prilika za vodstvo ali nažalost nisu iskoristili pa se na odmor otišlo sa 0:0. U drugom poluvremenu, nakon nekoliko izmjena koje je napravio trener Croatije Dražena Lovrića, započelo je lomljenje protivnika.

Ulazak Frano Konte i Sinana Zeke unio je dosta svježine u igru hrvatske momčadi. Konta je i doveo momčad Croatije u vodstvo u 55. minuti. Svega dvije minute kasnije Mario Pavić povećava vodstvo na 0:2 da bi Jure Pavić u 66. donio vodstvo od 0:3. Iako domaćini nakon toga smanjuju na 1:3 u 73. minuti Jure Pavić zabija za konačnih 1:4.

Sastav Croatije: Pokrajčić, Grgić, Merkas, Marković, Lovrić, Ereiz, Jure Pavić, Mario Pavić, Kalić, Stipić i Pavlović. Klupa za pričuve:  Egredžija, Zeka, Martinović, Lesjak, Konta i vratar Čović