Napadač Croatie Griesheim Daniel Perić

Izašli iz rezultatske krize: Croatia Griesheim u gradskom derbiju savladala Viktoriu Griesheim II

U gradskom derbiju Croatia Griesheim svladala je Viktoriu Griesheim II rezultatom 2-0 i tako najavila konačan izlazak iz rezultatske sive zone. Sve važno u današnjem derbiju dogodilo se u drugom polovremenu kojega je definitivno svojom igrom obilježio povratnik s godišnjeg odmora Daniel Perić. Prvo je Daniel Perić znalački u 62. minuti iznudio kazneni udarac kojega je realizirao Saša Mlakić. Da bi ponovo u 80. minuti Perić prošao po lijevoj strani ušao u kazneni prostor tukao na gol a od vratara odbijenu loptu u mrežu poslao je Mohamed Altuna. Bilo je to dovoljno da hrvatska momčad iz gradskog derbija odnese sva tri boda.

A susret je počeo poprilično oprezno s obje strane, bez previše preuzimanja rizika na svakoj strani, tako da smo gledali uglavnom kontrolirani nogomet između dva šesnaesterca. Prvu pravu priliku priredila je Croatia Griesheim u 28. minuti kada je Saša Mlakić izveo jedan slobodni udarac sa nekakvih 25 metara nakon kojega je lopta došla u kaznenom prostoru do Haressa Faruqia, a njegov udarac je sa same gol crte izbio jedan igrač Viktorie.

U 32. minuti je i momčad Viktorie II napravila jednu dobru priliku ali opasan udarac je zaustavio mladi hrvatski vratar Croatie Greisheim Marcel Petrinec.

U drugom dijelu gledali smo malo zanimljiviji nogomet pogotovo kada su linije postale malo nestabilnije što je znalački koristio Daniel Perić konstantno prijetići suparničkom golu.

Jednu odličnu priliku su u 65. minuti priredila braća Nothnagel: prvo je Danny Nothnagel sjajno prošao po lijevoj strani ubacio u kazneni prostor gdje se nalazio Manuel Nothnagel koji tuče previsoko.

Uzvratila je i Viktoria Griesheim II u 73. minuti kada su iznudili jedan slobodni udarac sa nekakvih 20 metara ali je greda zaustavila odličan udarac.

Kako je susret odmicao kraju tako je Croatia Griesheim sve bolje kontrolirala igru i nije dopustila iznenađenje. Ovo je vrlo važna pobjeda hrvatske momčadi koji traže izlaz iz rezultatske krize. Ova tri boda dobiti će na važnosti ako se iduća utakmica ne izgubi i toga su itekako svjesni u stručnom stožeru Croatie Griesheim.

SV Croatia Griesheim: Petrinec, Vujica, Kocić, Pupić, Altuna, Mulac, Mlakić, M.Nothnagel, Peric, Cosić,Faruqui. Klupa(Bikić, D.Nothnagel, Jovanović)