Mostarac u redovima Croatije Marko Marić (plavi dres) bio je najborbeniji i najbolji igrac hrvatske momčadi

ISPROMAŠIVALI SE: Croatia Frankfurt izgubila u prvoj utakmici kvalifikacija od BSC-a

BSC SW 1919 Frankfurt – Croatia Frankfurt 2:0 (1:0)

Kad se izgubi sa 2:0 onda se ne može reći da je izgubila bolja momčad bez obzira na dominaciju u igri i broj stopostotnih prilika. Takva je bila i u četvrtak uvečer odigrana utakmica Prvog kola kvalifikacija za ulazak u Kreisoberligu Frankfurta u kojoj je Croatia Frankfurt izgubila sa 2:0 od momčadi BSC.

Pravo je čudo što su dvojica najboljih napadača Croatije, Marijan Lažeta i Mario Rimac ispromašivali u prvom poluvremenu. Najprije je Lažeta u 7.min propustio realizirati stopostotne priliku. Njegov snažan udarac po sredini gola obranio je dobro postavljeni vratar BSC-a, premda je Lažeta mogao dodati Rimcu koji je bio u boljem položaju. Ni deset minuta kasnije Rimac nije dodao Lažeti već je sam probio lijevu stranu, došao ispred vratara i loše pucao tako da je prilika otišla u nepovrat.

Kad se ne realiziraju stopostotne prilike, u nogometu obično slijedi  kazne. Ona se dogodila Croatiji u 25. min kada Soldo neoprezno pravi prekršaj na 20 metara. Iz slobodnog udarca BSC postiže zgoditak koji ide na dušu vratara Croatije Nikole Jurića, jer je prizemna lopta završila na njegovoj strani gola.

Ni nakon tog gola, Croatia nije stala. Rastrčani Marko Marić, koji je uz Petra Bešlića bio najbolji pojedinac u redovima Croatije, povezivao je konce igre svoje momčadi te zajedno sa Zubcem upošljavao dvojac napadača koji do poluvremena, svaki po jednom, ponovno propuštaju realizirati još svaki po jednu stopostotnu priliku.

Drugo poluvrijeme gosti bolje otvaraju i u 50. min nakon prekršaja nad Andrićem, kojeg sudac nije svirao, dolaze u vodstvo od 2:0.

Igra Croatije tada se raspada. U sredini terena je sve više grešaka i gubljenja lopte. Treneri Croatije Danijel Konta i Andreas Schäfer vuku ispravan potez i u igru uvode Matića i Božinović-Madora. To se pokazalo ispravnim i Croatia dobiva na agresivnosti i sve češće ugrožava vrata BSC-a. Nakon ulaska Tomislava Šandrka, koji je možda i ranije trebao zamjeniti nedorečenog Filipa Lovrića, igra Croatia dobiva onu prepoznatljivost kojom je lomila sve suparnike u prvenstvu. Gol je otad visio u zraku. Redale su se izgledne prilike, dva puta u izglednoj situaciji se naüao Zubac te po jednom Lažete, Andrića i Bešlića. Ali su prilike ostale neiskorištene ponajviše zahvaljujući sjajnom vrataru BSC-a.

Šteta, jer toliko je bilo prilika da realan rezulata mogao i morao biti najmanje dvostruk u korist Croatije. BSC je iz samo dva ozbiljna udarca na gol došao do neočekivane pobjede. Također šteta i zbog velikog broja navijača Croatije, njih najmanje tristotinjak, koji su došli bodriti svoju momčad. Ali to je nogomet. Ne pobjeđuju uvijek bolji već ponekad i oni sretniji i borbeniji. A takva je u četvrtak uvečer bila suparnička momčad BSC-a, dok Croatija sada mora čekati još jedna utakmica doigravanja. Nažalost, hrvatska momčad više ne ovisi sama o sebi. Za ulazak u višu ligu Croatiji sada treba pobjeda Germanije nad BSC-om te u zadnjoj utakmici vlastita pobjeda nad Germanijom, uz potrebnu gol razliku.