Igrači Croatije Fermoy nisu navikli na snijeg i led u Irskoj / Foto: Fenix (A. Miholić)

IRSKA: Igrači Croatije Fermoy nenaviknuti na niske temperature upisali dva uzastopna poraza

U drugom prvenstvenom kolu Croatia Fermoy je u nedjelju, u prvoj domaćoj utakmici, doživjela prvi poraz na domaćem terenu. Obzirom da je tjedan dana ranije u prvom kolu Croatia izgubila na gostovanju u Ballincolligu rezultatom 3:1, ovo je bio drugi uzastopni poraz hrvatske momčadi iz Irske.

FC Croatia Fermoy – Redemptention Rovers 1:2 (0:0)

U nedjeljnoj utakmici protiv R.Roversa prvi puta je na vrata Croatije je stao Ivan Tot. Croatia je krenula dobro, napadala cijelo vrijeme, ali lopta nikako nije htjela u mrežu. Na poluvrijeme se otišli rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu u igru su uvedeni novi igrači Antonia Patrljia i Hadj Salaha. Croatia je nastavila istim tempom  i u 65.minuti povela sa 1:0 pogotkom Walleya Borgesa kojem je asistirao Matej Herkov.

Nakon toga su gosti uveli nove igrače i krenuli agresivnije prema vratima Croatije. Gosti su uz malo sreće došli do izjednačenja u 78.minuti.

Nakon tog pogotka, uvukla se nervoza u redove momčadi Croatije. To su gosti iskoristili i poveli s 2:1 u 84.minuti.

Do kraja utakmice igrač Croatije Anto Perić je zbog prigovora dobio drugi žuti i morao je napustiti igru.

Na kraju valja istaknuti kako Croatia nije zaslužila poraz jer je sveukupno igra bila dobra, igrači Croatije su stvorili mnoštvo prilika ali nažalost sportska sreća nije bila naklonjena hrvatskoj momčadi.

FC Croatia Fermoy: Tot, Barilar, Petrak, Campos, Perić, Borges, Herkov, Mecanović, Minyou, Kanymet, Pinel, Salah, Patrlj.

Croatia Fermoy
Croatia Fermoy / Foto: Fenix (A. Miholić)

Prva utakmica

Weigh Inn Dripsey – FC Croatia Fermoy 3:1 (3:0)

Porazu Croatije na Ballincolligu umnogome je kumovao teren i niska temperatura ispod nule. Domaćin su zaleđen teren znali bolje iskoristiti, poveli su već u 1. minuti, da bi u 7. minuti imali vodstvo od 2:0. Nakon toga je igra Croatije bila bolja, stvarale su se prilike ali bez pogotka. A onda domaćini, u fazi terenske premoći Croatije, u 22. minuti koriste grešku obrane hrvatske momčadi i postižu pogodak za vodstvo od 3:0.

Na poluvremenu trener Barilar iz igre vadi Ðerđa, a u igru ulazi novi igrač Alžirac Salah. Cijelo drugo poluvrijeme igralo se na strani domaćina. Luka Matković je vratio nadu u mogući lova na rezultat pogotkom u 67.minuti kojega je prekrasno loptom našao Bošnjak preko cijelog terena. Nakon toga svi pokušaji za smanjenje rezultata su ostali bezuspješni.

Zanimljvo je istaknuti da je debi u dresu Croatije imao još jedan Brazilac, Walley Borges, koji je u 60. minuti  zamijenio brata Ailtona.

Sastav momčadi Croatije Fermoy: Dervišević, Petrak, Bošnjak, Đerđ (od45.Salah), Pinel,Barilar, Mecanović, Campos,Guedes (od 55 Borges), Herkov, Matković (od 80.Kanymet).