Izlazak ozlijeđenog igrača Croatije Jin Minyou već u 4. minuti poremetio je igru hrvatske momčadi / Foto: Fenix (Alen Miholić)

IRSKA CORK LIGA: Desetkovana ozljedama, Croatia Fermoy doživjela težak poraz na domaćem terenu

U 1. kolu Cork Business League – Druga divizija, igrački oslabljena Croatia Fermoj je doživjela težak poraz na domaćem terenu uz nekoliko ozljeda hrvatskih igrača.

FC Croatia Fermoy – Swyft Energy 0:5 (0:4)

Momčad Croatije u utakmicu je krenula bez najboljeg igrača Domagoja Mikleuševića te bitnih igrača  Stjepana Petraka i Ante Perića koji su ozlijeđeni.

Gosti su bolje otvoriti utakmicu i već u 2. minuti došli u vodstvo od 1:0. Nakon što se u 4. minuti ozlijedio se igrač Croatije Jin Minyou, a u 34. još i Antonio Campos, ionako ozljedama desetkovana hrvatska momčad nije mogla parirati odličnoj igri gostujuće momčadi koja je do poluvremena vodila već sa 4:0.

U nastavku utakmice još se u 71. minuti ozlijedio i Matej Herkov tako da hrvatska momčad ovu utakmicu neće pamtiti po ničemu dobrom.

Gosti su do kraja utakmice postigli još jedan pogodak za uvjerljivu 5:0 pobjedu na gostovanju kod Croatije Fermoy kojoj je ovo bio prvi nastup u Cork Business League.

Sastav Croatije: Sergej Agafonov, Brine Pinel, Gabriel Barilar, Antonio Campos (od 34.min Luka Matković), Denis Ðerđ, Karlo Briševac, Matej Herkov (od 71. Adilet Kanymet), Marko Bartulović, Jin Minyou (od 4.min Matej Mecanović), Damir Bušić (od 62.min Gerardo Guardado), Denis Krušlin.

Unatoč ozljedama koje su zadesile hrvatsku momčad, mora se priznati kako je momčad Swyft Energy FC dominirala cijelom utakmicom i zasluženo ubilježila visoku pobjedu.

Fenix-magazin/SIM   Foto: Alen Miholić