Croatia Frankfurt pred utakmicu sa Tempom / Foto: Fenix (S.Konta)

Hrvatsko-srpski nogometni derbi u Frankfurtu: Tempo uzvratio Croatiji za sve neuspjehe posljednjih godina

FC Croatia Frankfurt – FC Tempo Frankfurt 1:3 (1:2)

U hrvatsko-srpskom derbiju u Frankfurtu srpska momčad Tempom se revanširala Croatiji za sve neuspjehe zadnjih godina i slavila rezultatom 1:3. Desetkovana ozljedama te izostankom prvog vratara Marca Neubera, momčad Croatia je ponovno na teren istrčala u nekompletnom sastavu.

Nakon ozljede u sastav se vratio prvi strijelac Croatije Ivan Propadalo jednako kao i Ante Matić. Nažalost po brojne navijače Croatije, koji su se u velikom broju kao i srpski navijači, okupili na igralištu Croatije u Heddernheima, učinak Propadala i Matića protiv Tempa ni izdaleka nije bio onaj kakvog su prije ozljede pružali u hrvatskom dresu.

Croatia je odlično otvorila utakmicu i u 13. minut došla u rezultatsku rednost od 1:0 nakon pogotka Eskija kojem dodavač bio Ivan Propadalo. No, na tome je i završilo, barem što se tiče trešnje mreže Tempa. Srpska momačad je odlično uočila kako je na vrata Croatije umjesto prvog vratara stao obrambeni igrač Petar Bešlić. Počeli su češće pucati na gol a do izjednačenja su stigli u 25. minuti da bi već u 38. minuti poveli rezultatom 1:2.

Nakon što je u drugom poluvremenu, točnije u 61. minuti Tempo stigao do predsnosti od 1:3, trener Croatije Danijel Konta pokušava izmjenam probuditi svoju momčad. Umjesto povratnika nakon ozljede Propadala i Matića u igru nedugo potom ulaze Livajić i Miro Drlje. Nažalost te promjene nisu urodile rezultatskim plodom i Tempo zasluženo odnosi tri boda iz Heddernheima.

Zajednička fotografija igrača Croatije i Tempa pred nedjeljnu utakmicu / Foto: Fenix (S.Konta)

Hrvatsko-srpski derbi u Frankfurtu prošao je kao i uvijek zadnjih godina bez ikakvih izgreda kako na terenu tako i u publici.

Sastav Croatije: Bešlić, Andric, Matić (od 65. Livajić), Duvnjak (od 60. Amanatidis), Bračić, Soldo, Eski, Grančić, Propadalo (od 69. Miro Drlje), Lovrić, Lažeta.

Iduću utakmicu Croatia igra u nedjelju, 12. svibnja protiv momčadi Posavine. Hrvatski derbi Kreisoberlige igra se u 15 sati na igralištu Posavine (Adresa igrališta: Volgersbrunnenweg 3, 60386 Frankfurt). Druga momčad Croatije igra protiv momčadi FC Germania Ginnheim ll u 13 sati i Ginnheimu (Adresaa: Ginnheimer Wäldchen 9, Frankfurta)