Detalj s utakmice Croatije Fermoy / Foto: Fenix (A. Miholić)

HRVATSKI SPORT U IRSKOJ: Nes(p)retan prvenstveni poraz Croatije Fermoy na gostovanju kod Frame Up

U 13. kolu irske Cork Business League – Second Division hrvatska momčad je upisala novi tijesan poraz u prvenstvu.

Frame Up – FC Croatia Fermoy 3:2 (0:0)

Bila je to utakmica puna preokreta u kojoj su više sportske sreće imali domaćini koji su poveli u 47.minuti, a momčad Croatije je izjednačila u 52.minuti kad je Herkov ubacio iz kornera a u gužvi se najbolje snašao Ivan Šlalić.

Croatia je u 68. minuti pogotkom Harkova povela sa 2:1. Umjesto mirnog privođenja utakmice kraju, igrači hrvatske momčadi su zakomplicirali stanje te propustima u obrani primila dva pogotka i ostali bez bodova.

U utakmici protiv Frame Up za Croatiju su debitirali Brazilac Rabelo Cristyan i Hrvat iz Sinja Ivan Škalić.

FC Croatia Fermoy: Ivan Tot, Gabriel Barilar, Marko Gabud, Antonio Campos, Denis Đerđ, Matej Mecanović, Adilet Kanymet, Jin Minyou, Rabelo Cristyan, Matej Herkov, Ivan Škalić.

Ispali iz kupa

Tjedan dana ranije momčad Croatije je ispala iz kup natjecanja nakon 6:1 poraza od momčadi Andy Sulls Hair FC. Tu kup utakmicu Croatia je zbog radnog dana odigrala svega s 11 igrača i bez iti jedne zamjene. Iako je Croatia povela u 28. minuti iz jedanaesterca kojeg je sigurno realizirao Diego Božić,  umor igrača Croatije se naročito osjetio u drugom poluvremenu. Usto je u 70. minuti iz igre zbog ozljede morao  Marko Gabud tako da je Croatia zadnjih 20 minuta igrala sa 10 igrača.

Sastav Croatije: Adilet Kanymet, Brice Pinel, Gabriel Barilar, Jin Minyou, Stjepan Petrak, Diego Božić, Antonio Campos, Warlley Borges, Ilija Zagorac, Matej Herkov, Marko Gabud.

Valja istaknuti kako se u ovoj utakmici od dresa Croatije oprostio Francuz Brice Pinel kojem uprava i igrači Croatije zahvaljuju na svemu što je pružio za hrvatsku momčad iz Irske.