Igor Karačić u utakmici protiv SAD-a / Foto: Pixsell/PIXSELL

HRVATSKI RUKOMETAŠI PREGAZILI AMERIKANCE: Hrvatsku su do pobjede predvodili Igor Karačić i Josip Šarac sa po 6 pogodaka

U susretu 2. kola G skupine Svjetskog prvenstva, hrvatski rukometaši su u Jonkopingu pobijedili SAD sa 40-22 (20-10) osvojivši prve bodove u skupini.

Nakon što su otvorili nastup na Svjetskom prvenstvu uvjerljivim porazom od Egipta 22-31, hrvatski rukometaši su u drugom susretu bez većih problema porazili SAD sa 40-22.

Amerikanci su tek u uvodnim minutama držali priključak, no kod rezultata 5-5 hrvatska vrsta je serijom 7-0 stigla do prednosti 12-5 i nakon toga više nije bilo nikakvih dvojbi. U 23. minuti je bilo +8 (15-7), vrlo brzo i devet razlike, a na odmor se otišlo s 10 golova prednosti (20-10).

U prvom dijelu istaknuli su se Filip Glavaš i Josip Šarac sa po četiri gola, dok je Dino Slavić imao deset obrana.

U nastavku susreta prednost hrvatske reprezentacije samo je nastavila rasti. U 43. minuti poveli smo sa 15 razlike (30-15), u samoj završnici imali smo i +19 (39-20), a na koncu je završilo sa +18 (40-22).

Hrvatsku su do pobjede predvodili Igora Karačić s osam golova, te Josip Šarac sa šest golova, Glavaš je dodao pet. Slavić je imao 10, a Dominik Kuzmanović pet obrana.

Na suprotnoj strani najefikasniji je bio Gary Hines sa šest golova, dok je Aboubakar Fofana zabio četiri gola. Za SAD je nastupio hrvatski rukometaš, rođeni Metkovac Domagoj Sršen, no nije se upisao među strijelce.

U drugom susretu iz naše skupine Egipat je pobijedio Maroko sa 30-19 upisavši i drugu pobjedu. Hassan Kaddah sa sedam i Akram Saad s pet golova predvodili su pobjednički sastav, dok je u suparničkim redovima najefikasniji bio Ryad Lakbi s pet golova.

Na ljestvici vodi Egipat sa četiri boda, Hrvatska i SAD imaju po dva boda, dok je Maroko na začelju bez bodova.

U posljednjem susretu u skupini, hrvatski rukometaši će 17. siječnja igrati protiv Maroka.

U drugi krug natjecanja plasirat će se tri najbolje ekipe iz skupine.

HRVATSKA – SAD 40-22 (20-10)

Jonkoping. Dvorana: Husqvarna Garden. Suci: Maria Paolantoni i Mariana Garcia (obje Argentina)

HRVATSKA: Slavić, Kuzmanović; Mihić 3, Duvnjak, Gojun, Kraljević 2, Karačić 8, Musa 3, Šebetić, Cindrić 4, Martinović 4, Šušnja, Šipić 1, Glavaš 5 (3), Šarac 6, Jelinić 4

SAD: Merkovszky, Ingram; Amitović 2, Stromberg, Chan Blanco 1, Hines 6, Reed, Fofana 5, I.Hueter 1, Donlin 1, Zarikos 3, P.Hueter 3, Hoddersen, Sršen, Binderis, Skorupa

Isključenja: Hrvatska 4 minuta; SAD 6  minuta

Sedmerci: Hrvatska 3/4; SAD 1/1