Arhivska snimka napadača Posavine Angela Spalete / Foto: Fenix (S.P.)

Hrvatski nogometni derbi u Frankfurtu između Posavine i Croatije pripao Posavljacima

U noćnoj utakmici u srijedu uvečer, pred oko 170 gledatelja, na igralištu Posavine u Frankfurt-Riederwaldu, hrvatski derbi u Kreisoberligi pripao je momčadi Posavine Frankfurt.

FC Posavina Frankfurt – FC Croatia Frankfurt 4:1 (2:0)

Momčad Posavina je bolje otvorila utakmicu i već do 12 minute vodila su s 2:0. Prvi zgoditak je autogol pripisan Petru Bešliću, a drugi zgoditak iz slobodnog udarca postigao je Marin Antunović.

Posavina je nametnula njima prepoznatljiv stil tvrde i na momente (pre)oštre igre na granici žutog kartona, tako da je sudac u prvom poluvremenu igru smirivao dijeljenjem dva žuta kartona igračima Posavine te jednog igračima Croatije.

Drugo poluvrijeme počelo je u znaku Croatije koja u 56. minuti smanjuje rezultat na 2:1. Strijelac je bio Marko Kukić na lijepo dodavanje Dennisa Grančića. Croatia je imala izglednih prigoda i za izjednačenja, ali strijelci gostujuće momčadi nisu bili najspretniji ne uspjevajući savladati tu večer raspoloženog, inače odlični vratar Posavine, Mateja Markovića.

Kad se očekivalo poravnanje rezultata, loši sudac utakmice u dvije minute prestrogo dodjeljuje dva isključenja igračima Croatije: najprije u 74. minuti pokazuje žuti a odmah potom zbog prigovora i žuto-crveni Marku Kukiću, da bi već u idućoj 75. minuti izravni crveni pokazao Anti Strljiću zbog oštrog starta.

„Vadeći” se za preošto isključenej dvojice igrača Croatije, sudac u 80. minuti dodjeljuje i žuto-crvenog kartona igraču Posavine Miroslavu Baotiću. Pomalo izgubljeni, a i preplašeni sudac, koji je sam sebe nepotrebno doveo u središte pozornost utakmice, zbog oštrog starta samo dvije minute kasnije opet pokazuje žuto-crveni karton, ovaj puta kapetanu Croatije Dinu Božinoviću-Madoru. To je odlučilo utakmicu jer momčad Croatije bez trojice igrača u polju nije više bila u stanju stići do izjednačenja.

S dva zgoditka u sudačkoj nadoknadi pobjedu Posavine potvrđuju s klupe ubačen u igru Zadranin Angelo Spaleta.

Sastav Posavine: Marković, Vuković, Anto Petrašević, Ivan Petrašević, Mateo Bešlić, Kristian Pejić, Marin Antunović, Oliver Andrić, Mario Pejić, Miroslav Baotić, Marko Bošnjak. Na klupi za pričuve: N. Vincetić, M.Bago, I. Džijan, A. Spaleta i M. Petrašević.

Sastav Croatije: Nikola Jurić, Mateo Krišto, Marko Kukic, Petar Bešlić, Hadžic, Dino Božinović-Mador, Drago Brkić (od 30. Ante Strljić), Marijan Lažeta, Josip Jurić (od 46. Grančić), Filip Sučić, Kenan Hadžić (od 65. Ivica Vidović), Marko Marić

Iduću utakmicu Croatia igra u nedjelju 20. rujna na igralištu u Heddernheimu protiv SV 07 Heddernheim s kojim dijeli zajedničko igralište. Utakmica počinje u 16 sati.