Slavlje igrača Slavena Moehringen / Foto: Fenix

HRVATSKI KLUBOVI U LIGAMA WFV-a: Croatia Stuttgart nastavila pobjeđivati, Zrinski prekinuo niz poraza, Slaven uvjerljiv s 12:0

Po lošim terenima i prohladnom vremenu većina hrvatskih klubova u ligama WFV je dobro odigrala svoje utakmice.

Croatia Stuttgart je na svome terenu sa 1:0 bila bolja u gradskom derbiju od SV Möhringen. Strijelac gola za tri nova boda i četvrtu pobjedu u isto toliko nastupa je bio Daniel Dominiković u 38. minuti. Slijedeće nedjelje Croatia gostuje u 15 sati kod SV Sillenbuch koji je pri dnu ljestvice.

U derbiju kola u podsavezu Alb, Croatia Reutlingen je slavila 1:0 kod TuS Metzingen. Trener Ante Dominiković je dan kasnije komentirajući utakmicu za portal Fenix-magazin.de je izjavio:

Mateo Pavlić strijelac za Croatiju Reutlingen / Foto: Fenix

-Obostrano dobra igra i zaslužena naša pobjeda. Na lošem terenu i po hladnom vremenu smo se bolje snašli i do pobjede došli tek u 92. minuti. Poslije ubačaja iz kuta lopta je došla do Luke Šilića koji poslužuje Matea Pavića, a on lijepim udarcem sa 18 metara matira domaćeg vratara. Nisam siguran da lopta nije nekoga i okrznula, ali u svakom slučaju vrijedna i zaslužena pobjeda Croatije.

Među onima koji nisu ispunili plan je Croatia Bietigheim koja je doživjela svoj prvi ovosezonski poraz. Kod turskog kluba SV Pereus su se dobro držali do sredine drugog poluvremena kada padaju i primaju dva gola za prvi ovosezonski poraz.

Zrinski prekinuo niz poraza

Od četiri hrvatska kluba koji nisu igrali ove nedjelje je i A Kreisligaš Hajduk Vilingen. Utakmicu sa VfL Villingen igraju sljedeće nedjelje u 16 sati na svome terenu.

Croatia Sindelfingen se dosta namučila i 2:1 bila bolja od TSV Hildrizhausen, koji je zadnji sa jednim bodom. BW Tomislav je ponovo u pravoj formi. Glatko sa 6:1 su isprašili TSV Weinsberg.

Zrinski Waiblingen je zabilježio prvu ovosezonsku pobjedu 2:0 protiv SV Remshalden II. Predsjednik Stipica Gavran kaže kako je bitno da je momčad prekinula niz poraza i da dolazi u formu. Kriza je prebrođena i sada dolaze bolji dani.

Croatia Ulm je nesretno poražena rezultatom 0:1 na svome terenu od SV Nersingen, dok je Jadran iz Balingena poslije trotjedne stanke zbog korona virusa izgubio 0:6 na gostovanju kod FC Pfeffingen.

Dvoznamenska pobjeda Slavena

Arhivska snimka HNK Slaven Moehringen / Foto: Fenix

Sigurnu 3:1 pobjedu, kao i nedjelju ranije, je ostvarila Croatia Karlsruhe nad FC Forchheim.

Vrijednu i visoku 6:0 pobjedu je ostvario Zagreb Schwenningen nad SV Nussbach, dok je utakmica FC Gertringen II-Zrinski prekinuta. Do prekida domaćin je imao vodstvo od 1:0  (u 28. minuti).

Od hrvatsih klubova igrala još Marsonia kod TV Tischardt 1:1, dok su Zafreb Sindelfingen, Croatia II Reutlingen i Zrinski II iz Waiblingena bili slobodni.