Arhivska snimka igrača Croatije i Posavine iz 2018. godine/ Foto: Fenix

Hrvatski derbi u Frankfurtu bez pobjednika: Po dva zgoditka Koturića i Grančića

FC Posavina – FC Croatia  2:2 (1:1)

Posavina i Croatia odigrali su u nedjelju hrvatski derbi Kreisoberlige u koje su se sastle dvije hrvatske momčadi iz Frankfurta, Posavina i Croatia. Rezultat od 2:2 više odgovara sinoćnjem pobjedniku Večernjakova izbora u kategoriji amaterskih sportskih momčadi – momčadi Croatije koja tako nastavlja niz nepobjedivosti. Pred više od dvijestotinjak gledatelja utakmicu je pratio i Pero Šarić, povjerenik za hrvatski iseljenički nogomet koji je iz Zagreba došao na Domovnicu.

Posavina je bolje otvorila utakmicu i u par navrata opasno zaprijetila vrataru Croatije. No, nije to bila ona redovito uzbudljiva igra iz ranijih derbija utakmica tih dvaju hrvatskih klubova.

Nakon što se Croatia oslobodila pritiska i počela stvarati svoju igru, Posavina dolazi u vodstvo iz brze i izrađene akcije u kojoj je sigurni strijelac u 24. minuti bio kapetan Koturić.

Šok za Croatiju nije dugo trajao. U 40. minuti Grančić izjednačuje nakon što je glavninu posla prije toga obavio Propadalo.

U drugom dijelu prikazana je bolja igra obiju momčadi. Croatia je došla u vodstvo u 63. minuti kada Grančić opet pogađa mrežu nakon dodavanja Puljića.

Posavina je izjednačila u 80. minuti nakon drugog zgoditka Koturića. Do kraja susreta su brojni gledatelji u dvorani svjedočili uzbudljivoj završnici u kojoj su obje momčadi išle na pobjedu. Pritom valja izdvojiti vrhunsku akciju iz koje je Šandrk zabio zgoditak ali nakon ofsajda.

Posavina: Vincetic, Koturić, Krajina, Udovičić, Bago, Baotić, Čančarević, Vorgić, Đukić, Pejić, Matić. Još su igrali Oršolić, Budimir i Piljić

Croatia: Zubčić, Hrvoje Drlje, Miro Drlje (od 46. Todorić), Bračić (od 78. Livajić), Puljic, Duvnjak (od 60. Šandrk, Blažeković, Propadalo, Grančić,  Mihaljević, Vidović

U predigri susreta prvih momčadi prvenstvenu utakmciu su zaigrali sastavi drugih momčadi Posavine i Croatije. Posavina je ostvarila uvjerljivu pobjedu od 2:0.

U očekivanju opširnijih izvješča, pogledajte slike iz naše galerije.

Fenix-magazin/SIM/S:Konta/D.Pavić