Marin Čilić (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

HRVATSKA OSTALA BEZ PREDSTAVNIKA U POJEDINAČNOJ KONKURENCIJI: Čilić pozitivan na koronavirus, odustao od Wimbledona

Hrvatska neće imati predstavnika u pojedinačnoj muškoj konkurenciji na ovogodišnjem Wimbledonu, jer je nakon Borne Ćorića od nastupa odustao i Marin Čilić, koji je bio pozitivan na testiranju na koronavirus.

 

“Žao mi je što moram podijeliti s vama da sam pozitivan na COVID. Bio sam u samoizolaciji i nadao sam se da ću biti spreman, ali još uvijek se ne osjećam dobro i nisam sposoban igrati na najvišoj razini. Srce mi je slomljeno što propuštam Wimbledon i što ću sezonu na travi završiti na ovakav način”, napisao je najbolji hrvatski tenisač na Instagramu.

“Veselim se ponovnom natjecanju sljedeće godine”, poručio je Čilić svojim pratiteljima.

Marin je u utorak trebao otvoriti nastup na Wimbledonu protiv Amerikanca Mackenzieja McDonalda, koji je sada za suparnik dobio “sretnog gubitnika” iz kvalifikacija, Portugalca Nuna Borgesa.

Trebao je ovo biti Čilićev 14. nastup u All England Clubu gdje je od 2014. do 2016. triput zaredom došao do četvrtfinala, a 2017. ostvario i najveći rezultat probivši se do finala u kojem zbog žuljeva nije mogao pružiti snažniji otpor Rogeru Federeru koji je slavio sa 6-3, 6-1, 6-4.

Fenix-magazin/MMD/Hina

Povezano

PORAZ “ELF-a”: Ekvador s 2:1 savladao Njemačku i izborio “nokaut fazu”
POVIJESNI USPJEH “ZMAJEVA”: BiH pobjedom nad Katarom najvjerojatnije izborila nokaut-fazu Svjetskog prvenstva
NJEMAČKI MEDIJI: Dirljiva gesta hrvatskih zvijezda, Modrića za 200-ti nastup iznenadili majicama s njegovim likom
IZJAVE NAKON UTAKMICE: Dalić i Modrić zadovoljni osvajanjem 3 boda
VAŽNA POBJEDA HRVATSKE: “Vatreni” pogotkom Budimira s 1:0 savladali Panamu
ENGLEZI REMIZIRALI: Harry Kane i suigrači ‘kiksali‘ protiv borbene Gane