andjelo kvesic
Anđelo Kvesić (ILUSTRACIJA) / Foto: Sasa Miljevic / PIXSELL

DRUGO ZLATO OVE GODINE: Anđelo Kvesić prvak Mediterana

Hrvatski reprezentativac u karateu Anđelo Kvesić osvojio je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u Alžiru u kategoriji iznad 84 kg pobijedivši u finalu domaćeg predstavnika Hocinea Daikhija sa 2-1.

Ovo je za Anđela Kvesića drugo zlatno odličje s velikih natjecanja u ovoj godini, nakon što je prije mjesec dana u turskom Gaziantepu osvojio naslov europskog prvaka.

Na putu do naslova prvaka Mediterana Anđelo je prvo pobijedio Tunižanina Houssema Choiyu (5-3), potom u četvrtfinalu bio bolji od Grka Mihaila Tzanosa (4-0), da bi u polufinalu slavio pobjedu nad bosansko-hercegovačkim predstavnikom Rijadom Džuhom (5-0).

Nekoliko sati prije Anđela do brončanog odličja je došao njegov brat Ivan Kvesić u kategoriji do 84 kg. U borbi za broncu je s uvjerljivih 8-2 bio bolji od Alžirca Falleha Midounea.