Hrvatska nije uspjela protiv Španjolske. Ostaje nam borba za broncu

Hrvatska nije uspjela napraviti novi podvig na EP u Poljskoj. Španjolska je u polufinalu bila bolja i pobjedila rezultatom 33:29. A tako nam je malo nedostajalo.

imageHrvatska je počela dobro, igrala fenomenalno, dugo je vodila ali je stala nakon 22 minute igre. Tada Španjolska, predvođena izvrsnim pivotom Aguinagaldeom, pravi seriju od 8:1 i odlazi na velikih plus 4.

U drugom dijelu na vrata Hrvatske staje Ivan Stevanović koji mijenja u prvom poluvremenu indisponiranog Mirka Alilovića, koji je dobro počeo ali onda nažalost stao obranivši samo 3 od 20 udaraca.

Hrvatska je pokušavala ubrzati igru ali nije uspjevala. Sredinog drugog poluvremena Slišković je preuzimao odgovornost i pogodio na zaostatak od minus dva. Potom pogađa i Šerbetić i smanjuje prednost na samo jedan zgoditak.

Očekivali smo preokret, sve je mirisalo na takav rasplet koji se na žalost nije dogodio.

Na kraju nam za utjehu ostaje nada da pobjedom protiv Norveške dođemo do bronce.

– U završnici prvog dijela smo pali. Igrači su bili preumorni, istrošeni i protiv ovakve Španjolske to je bilo presudno, rekao je izbornik Željko Babić.

Utakmica protiv Norveške igra se u nedjelju u 15 sati. Naši igrači moraju prebroditi ovaj poraz, biti psihološki jači i uzvratiti Norvežanima za izgubljenu utakmicu te osvojiti još jednu brončanu medalju na EP.

Hrvatska to može. Na ovom EP je napravila i veća čuda nego što bi bila ta pobjeda koja bi zadovoljila sve hrvatske navijače.