Hrvatska nevjesta kobna za Hrvatsku

Zagrijavanje pred utakmicu2U trećoj kvalifikacijskoj utakmici za SP, ženska nogometna ekipa Njemačke pobjedila je Hrvatsku sa 4:0 (0:0). Zanimljivo je da su Hrvatice od 4 zabile 2 zgoditka na utakmici. Na žalost malobrojnih hrvatskih navijača, koji su stigli na stadion FSV Frankfurt bodriti svoje nogometašice, oba u svoju mrežu.

U prvom poluvremenu Hrvatice su se lavovski borile i pojačanom obranom, kojom je uspješno dirigirala rođena Amerikanka hrvatskog podrijetla Allison Lee Scurich,  uspješno su čuvale svoju mrežu. Protiv aktualnih europskih prvakinja naše igračice, predvođene kapetanicom Ivom Landekom iz FF USV Jena,  uspjele su napraviti i nekoliko dobrih kontra napada, ali bez sigurne realizacije.

Njemice su se mučile sve do 52. minute kada na nabačenu loptu skače najopasnija njihova napadačica Celia Šašić i glavom pogađa za 1:0. Zgoditak hrvatske nevjeste (djevojački Celia Okoyino da Mbabiudana – koja se ove godine udala za nogometaša Marka Šašića iz EGC Wirgesa kod Koblenza) nagovjestio je slamanje otpora Hrvatica.Celine i Marko

Drugi zgoditak u 56., bio je nespretni i nesretni autogol nakon što je Helena Moulton išla ispucati loptu pa pogodila u leđa svoju vratarku Bačić. Treći, i najljepši zgoditak utakmice, pao je u 61. minuti kada je nakon skoka glavom Moulton ponovno pogodila vlastitu mrežu. Zasluženu pobjedu Njemica pred 6.104 gledatelja potvrdila je u 80 minuti Luise Wensing.

Za Njemačku su igrale: Angerer – Wensing, Krahn, Bartusiak, Maier  – Laudehr (63. Däbritz), Goeßling – Mittag (81. Leupolz), Marozsán, Behringer (67. Popp) – Sasic

Boje Hrvatske branile su: Bačić – Nevrkla, Scurich, Moulton, Joščak (46. Salek), Baban, Kolar (83. Stipančević), Landeka, Lojna (68. Conjar), Gaiser, Zigić.