Hrvatska krenula po zlato: Na početku Eura potopljena Bjelorusija

Bila je to najuvjerljivija pobjeda Hrvatske na EP u povijesti

duvnjak10

Hrvatski rukometaši najuvjerljivijom pobjedom u povijesti naših nastupa na Europskim prvenstvima počeli su natjecanje u Danskoj, a prvi suparnik bila je Bjelorusija (33:22).

Osim u uvodnih osam minuta, u kojima nisu postigli pogodak, izabranici Slavka Goluže nisu imali teškoća sa suparnikom. Već nakon prvog poluvremena Hrvatska je imala uvjerljivo vodstvo (16:11), a u nastavku ga je još povećala.

– Malo smo nervozno ušli u susret, bio je to pritisak prve utakmice, ali ‘sijevnulo’ je par kontri i sve je došlo na svoje. Sad u miru možemo dalje – rekao je Goluža za HRT.

Igrač utakmice bio je Domagoj Duvnjak (4 pogotka) dok su vodeći strijelci bili Čupić i Horvat (po 6 golova) i Bjelorus Pukhouski (6 golova).

Sljedeću utakmicu Hrvatska će igrati u srijedu sa Crnom Gorom u 18 sati. (ha)