Ilustracija / Foto: Hina

Hrvatska i večeras slavi u Münchenu: Kauboji odnijeli pobjedu nad Bahreincima

Hrvatska rukometna reprezentacija nastavlja nizati pobjede na svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj nakon što je u susretu 4. kola B skupine pobijedila Bahrein sa 32-20 (19-9) upisavši i četvrtu pobjedu.

Pitanje pobjednika bilo je poznato i prije ove utakmice, no ‘kauboji’ su to trebali potvrditi i na terenu. I nije bilo nikakvog iznenađenja.

Izbornik Lino Červar iskoristio je ovu utakmicu kako bi odmorio glavne igrače, pa tako Marin Šego, Domagoj Duvnjak, Luka Stepančić, Igor Karačić i Željko Musa nisu igrali niti minute, dok je Zlatko Horvat dobio ‘mrvice’. Nakon što je propustio posljednje dvije utakmice Luka Cindrić je zaigrao u prvih 16 minuta.

Bez previše potrošnje i s igračima iz drugog plana Hrvatska je već nakon prvog poluvremena imala 10 golova prednosti (19-9). Na početku drugog dijela hrvatska vrsta je otišla na +12 (22-10, 23-11), a potom se opustila i Bahrein je serijom 3-0 smanjio na 23-14. Lino Červar je odmah pozvao minutu odmora kako bi malo podigao tenzije i ritam igre, no Hrvatska u tom periodu nije postigla pogodak iz igre čak 10 minuta. Osam minuta prije kraja Bahrein je uspio smanjiti na manje od deset razlike (19-28), no Hrvatska je zaključila utakmicu serijom 4-1 za konačnih 32-20.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Manuel Štrlek sa 11 golova, Ivan Vida i Damir Bičanić zabili su po pet golova, Jakov Vranković je zabio četiri gola, dok je Ivan Stevanović sakupio 13 obrana i postigao jedan gol.

U suparničkim redovima najefikasniji bili Ahmed Jalal s pet golova, dok je Husain Al Sayyad dodao četiri gola.

Bio je to naš drugi međusobni susret i druga pobjeda hrvatske vrste. Hrvatska i Bahrein su prvi put igrali na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre u Rio de Janeiru 9. travnja u Danskoj, a Hrvatska je slavila s 33-22.

Hrvatska nakon četiri kola ima maksimalnih osam bodova, Španjolska je druga s dva boda manje, ali i utakmicom manje. Europske prvake večeras očekuje ogled protiv Makedonije. Island je treći sa četiri boda, koliko ima i Makedonija na četvrtoj poziciji. Posljednja dva mjesta drže Japan i Bahrein bez bodova.

“Kaubojima” sada predstoji iznimno važan dvoboj protiv Španjolske u četvrtak u 20.30 sati. Pobjedom bi osvojili prvo mjesto u skupini i u drugi krug natjecanja prenijeli četiri boda što bi nam otvorilo vrata polufinala. U slučaju poraza dalje nosimo dva boda, a u novoj skupini nas čekaju Francuska i Njemačka.

HRVATSKA – BAHREIN 32-20

HRVATSKA: Šego, Stevanović 1; Duvnjak, Stepančić, Vida 5, Horvat, Karačić, Blažević, Štrlek 11 (2), Musa, Cindrić1, Mandić 1, Kozina 3, Vranković 4, Šipić 1, Bičanić 5

BAHREIN: A.Husain, Khamis; A.Merza 2, Al Samahij, Abdulredha, Ah.Husain 1, Jalal 5, M.Merza 1, Basham 3, Yaseen, Madan 1, Al Salatna, Alfardan, Saad 1, Habib 1, Al Sayyad4

Sedmerci: Hrvatska 5 (3), Bahrein 3 (1)

Isključenja: Hrvatska – 14 minuta, Bahrein – 10 minuta