Josip Brekalo i Nikola Kalinić slave pogodak za Hajduk / Foto: Hina

HNL: Razigrani Hajduk odličnom igrom s 4:0 savladao Slaven Belupo

Nogometaši Hajduka ostvarili su uvjerljivu pobjedu u 22. kolu HNL-a, na Poljudu su Splićani s 4-0 (1-0) bili bolji od Slaven Belupa.

Efektni prvi pogodak na susretu postigao je Nikola Kalinić u dodanom vremenu prvog poluvremena, dok je iduća dva Hajduk zabio na samom startu drugog dijela. U 48. minuti za 2-0 je strijelac bio Josip Brekalo, što je bio njegov premijerni pogodak za Splićane, dok je na 3-0 povećao Anthony Kalik u 51. minuti.

Konačnih 4-0 postavio je 21-godišnji Filip Čuić u 67. minuti, a svakako treba naglasiti kako je tri asistencije protiv suparnika iz Koprivnice upisao Emir Sahiti.

Emir Sahiti
Emir Sahiti u akciji / Foto: Hina

Privremeno je Hajduk ponovno vodeći na ljestvici. Ima 45 bodova, odnosno, bod više od Rijeke koja ima utakmicu manje. Taj će susret Rijeka odraditi u nastavku nedjelje, igra posljednji dvoboj 22. kola kod Gorice.

Vrlo brzo je Hajduk zagospodario travnjakom i počeo s napadima prema suparničkim vratima. Prvu veliku šansu Splićani su stvorili u šestoj minuti, ali je udarac Kalinića nakon akcije Brekala i Moufija blokiran.

U 18. minuti dobar je dalekometni udarac uputio Krovinović, dok je u 37. zaprijetio Kalik, ali i tada je nedostajalo preciznosti. Gostujuća obrana ipak je pokleknula u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, a dogodila se tom prilikom majstorija Nikole Kalinića. U padu je Kalinić loptu zahvatio volejom i precizno pogodio suparničku mrežu.

Odmah na startu drugog poluvremena dogodila se nova erupcija oduševljenja domaćih navijača i to zbog premijernog gola Brekala u splitskom dresu. Sahiti je proigrao pojačanje Hajduka, a povremeni hrvatski reprezentativac je nakon jednog driblinga jednostavno zabio za 2-0.

Josip Brekalo 2
Josip Brekalo postigao je prvi pogodak za Hajduk / Foto: Hina

S obzirom da se Slaven Belupo otvorio početkom nastavka odjednom se otvaralo mnogo prostora Hajduku za napade, a takvo što je vrlo brzo iskorišteno i za treći pogodak u 51. minuti. Sam je pred suparnička vrata izbio Kalik i poentirao za 3-0.

Nakon toga ritam igre je pao. Hajduk je napravio brojne promjene u sastavu te je potpuno smirio igru, a gosti i dalje nisu znali kako doći do domaćeg vratara Lučića i ugroziti ga.

Do kraja je Hajduk postigao još jedan pogodak. U 67. minuti strijelac je za konačnih 4-0 bio 21-godišnji Čuić.

U nastavku nedjelje posljednju će utakmicu ovog kola odigrati Gorica i Rijeka, a susret počinje u 17.10 sati.