Igor Matanović nakon postignutog zgoditka u Hannoveru / Foto: St.Pauli Twitter

HAMBURG: Hrvat Igor Matanović postao najmlađi strijelac u povijesti FC St. Pauli iz Hamburga

Svojim pogotkom u subotnjoj gostujućoj pobjedi njemačkog drugoligaša St. Paulija protiv Hannovera, 17-godišnji Hrvat Igor Matanović je ​​postao najmlađi strijelac u klupskoj povijesti FC St. Pauli.

Matanović, koji ima svega 17 godina (rođen 31. ožujka 2003.) i visok je 1,94, ušao je u igru u 86. minuti umjesto Guida Burgstallera. U drugoj minuti sudačke nadoknade, kod rezultata 2:2, Matanović je zabio pobjednički zgoditak  kojim je St. Pauli uzeo sva tri boda sa teškog gostovanja u Hannoveru.

Bila je to Matanovićev debi u Drugoj ligi te njegov prvi zgoditak u prvoj gostujućoj pobjedi St. Paulija nakon dvije godine izvan Hamburga te prva pobjeda nad Hannoverom nakon 1. listopada 2010. godine.

St. Pauli se trenutačno nalazi na pretposljednjem mjestu na ljestvici Druge njemačke Bundeslige.

Izabrana U-14 hrvatska vrsta iz Njemačke
Igor Matanović u sastavu Izabrana U-14 hrvatska vrsta iz Njemačke/ Foto: Fenix

Mladi Matanović je kao 15-godišnji prešao iz iz Harburger TB-a u FC St. Pauli, gdje je sa 16 godina već igrao za U17 St. Paulija u Bundesligi. Sada je član U19 momčadi St. Paulija u kojoj je u tekućoj sezoni postigao 7 pogodaka u 16 utakmica te 5 puta bio dodavač.

-Ni sam ne znam što bih mislio. Emocije su me nadvladale i cijelo tijelo mi se trese. Ovo je prekrasan osjećaj, izjavio je 17-godišnjak nakon svog zgoditka koji je nakon 13 kola donio pobjedu St. Paulija u prvenstvu.

Svojim zgoditkom koji je donio tri boda Matanović je izazvao euforiju o oživio nadanja igrača i navijača St. Pauli u ostanak poznatog hamburškog kluba, za koji je nekada igrao i hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić, u Drugoj njemačkoj ligi.

Igor Matanović u sastavu izabrane vrste HSK NJemačke / Foto: Fenix

Obitelj Igora Matanović je iz Kotor Varoša, odakle obiteljsko podrijetlo vuče i hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić. Igor je rođen u Hamburgu, gdje je obitelj doselila nakon srpske okupacije Kotor Varoša. Matanovići su kao prognanici najprije završili u Krapinskim Toplicama, a onda su odselili u Njemačku gdje je Igorov otac Ranko Matanović već ranije radio.

Igor Matanović je član mlade reprezentacije Njemačke, a na turnirima je ranije nastupao za izabranu vrstu Hrvatskog svjetskog kongresa Njemačke koju vodi Danijel Lučič, a trener je Karlo Luketić.

Matanovićev zgoditak u pobjedi St. Paulija nda Hannoverom možete pogledati OVDJE