Mario Papić, kapetan Hajduka ZH /Foto: Hajduk ZH

Hajduk Zürich nastavio s pobjedama, Dragan Kafadar dvostruki strijelac u gostima kod Richerswila

FC  – NK Hajduk Zürich 2:4 ( 1:2 )

U prvenstvenoj utakmici 5. amaterske lige Hajduk je u gostima savladao momčad FC Richerswil 2 rezultatom 2:4 (1:2) i lagano se približava svom cilju – a to je ulazak u 4. ligu. Nedjeljna utakmica je bila žestoka, pa su igrači Hajduka zaradili čak 7 žutih kartona dok su njihovi protivnici dobili  3 žuta kartona.

Hajduk je igrao hajdučki u gostima. Već u 12. min. preko svog kapetana Maria Papića Hajduk dolazi u vodstvo od 0:1. Samo osam minuta kasnije domaći igrač ruši u šesnajstercu igrača Hajduka o to je 11 metara za Hajduk. Strijelac s 11 metara je sigurni Dragan Kafadar za 0:2.

Richterswil potom iz jednog dobro organiziranog napada postize gol u 31 minuti i smanjuje na 1:2 , što je bio i rezultat poluvremena.

Bolja igra Hajduka u donosi povećanje vostva u 57. min preko Šime Batura za 1:3. Kada je bila riješeno pitanje pobjednika, u 83 minuti po drugi put u listu strijelaca se upisuje Dragan Kafadar za 1:4. U jeku dominacije hrvatske momčadi, domaćin u 90. minuti kažnjava jednu nepažnju Hajdukovi igrača domacin i to je kozmetičko smanjenje rezultata za konačnih 2:4.

Sastav NK Hajduk: Boris Puh, Ismail Osmani, Ivan Ćuk, Josip Krišto, Dragan Kafadar, Šime Batur, Frano Vukadin, Šimun Gazilj, Mate Zugo, Mario Papić (C), Mate Batur. Jos su igrali: Gabrijel Akrap, Domagoj Baran. Trener Krešimir Stanić, pomocni treneri Siniša Kovačević i Jakov Radanović.

Strijelci na utakmici: 12 min. 0:1 Mario Papić, 20. min. 0:2 Dragan Kafadar (P), 31.min. 1:2 Richterswil Lucio Scupola, 57. min3:1 Šime Batur, 83. min 1:4 Dragan Kafadar, 90. min. Richterswil Francesco Zeppa.