Hajduk Wiesbaden pobjedom krenuo u pohod na prvo mjesto i ulazak u višu ligu

SV Hajduk Wiesbaden – SC Victoria
Wiesbaden | 3:0 (1:0)

Unatoč izostanku čak 13 igrača, koji se nalaze još na godišnjem odmoru u domovini, pokazalo da Hajduk ove sezone ima širinu i impresivan broj kvalitetnih igrača koji mogu ostvariti pobjedu i protiv jačih protivnika kakva je u nedjelju bila Victoria Wiesbaden.

Već u desetoj minuti Hajduk je protiv poljske momčadi poveo preko kapetana Dimitra Garčeva, koji koristi inidivualnu pogrešku zadnje linije i protivničkog vratara, te rutinski matira protivnickog vratara za 1:0!

Nizale su se prilike hrvatske momčadi, koje na žalost stotinjak navijaca Hajduka ne bivaju iskorištene, tako da je borbena poljska momcad pokušavala dugim loptama iznenaditi sjajno postavljenu Hajdukovu obranu.

Kada bi lopta ipak preletjela Vankirka, Črljenca i Komušanca, vratar Ivan Ivković je svaku takvu loptu pokupio bez većih problema.

U drugom poluvremenu slična priča. Nizale su se prilike Hajduka preko Radeva, Badrova, Steina i Garčeva, ali mreža ostaje netaknuta sve do 83. minute.
Tada Radev iz kornera pronalazi Darija Črljenca, koji plasiranim udarcem glavom loptu šalje neobranjivo u mrežu gostiju.
Samo dvije minute kasnije raspoloženi Aldrean Komušanac se pobrinuo za konačnih 3:0, nakon što je duplim pasem sa Tomislavom Badrovom došao na rubu šesnaesterca do udarca, kada protivničkom vrataru lopta prolazi ispod tijela u mrežu.

U samoj završnici utakmice sudac je mogao dosuditi i jedanaesterac za Hajduk, nakon što je novopridošli Badrov s leđa oboren u šesnaestercu.

Također se i Petar Breščanović mogao odmah nakon ulaska u igru upisati u strijelce, nakon sjajnog proigravanja Badrova, ali rezultat na koncu ipak ostaje nepromjenjen.
Sve u svemu Hajduk je uknjižiii važna tri boda u pohodu za ulazak u visi rang!

Sastav:
Ivković – Komušanac, Vankirk, Črljenec – Stein (od 75. D. Novak), Stojanović (od 86. Breščanović) – El Mahaoui, Badrov, Radev – Horvatić (od 30. Softić), Garčev
Strijelci za Hajduk:
1:0 | Dimitar Garčev (dodavač Tomislav Badrov)
2:0 | Dario Črljenec (dodavač Radko Radev)
3:0 | Aldrean Komušanac (dodavac Tomislav Badrov).
Sljedeću utakmicu Hajduk igra u nedjelju(13.08.2017) u 15:00 sati u gostima kod TuS Kostheim 05. Adresa igrališta je:
Maaraue / 55246 Mainz-Kostheim

Poraz druge momčadi Hajduka

SV Hajduk Wiesbaden II vs. SV Blau-Gelb II | 3:5 (0:5)
Kao i u prvoj momčadi je i bezbroj igrača rezervnoj momčadi Hajduka falio, tako da se istrčalo sa svega devet igrača i dakako respektabilno odigralo.
Nakon prvog poluvremena je rezerva Blau-Gelba vodila sa ukupno 5:0, ali se rezervna momčad Hajduka nije tek tako predala, te u drugom poluvremenu sa dva igrača manje okrenula priču i smanjila rezultat na svega 3:5!
Koncem mjeseca se očekuje kako u prvoj momčadi, tako i u rezervi približno potpun sastav, tako da je za očekivati, da će i rezervna momčad ove sezone imati štošta za reći.

Sastav: Hajduk II:
Puljić – Ivan Duvnjak, Ivo Duvnjak, Ž. Novak, D. Novak – Petko, Softić, Congiu – Breščanović