Detalj s utakmice košarkaša Komušine Haiterbach (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (J. Rupčić)

HAITERBACH UZEO BODOVE U FRANKFURTU: Dominantna igra i zasluženo slavlje

U dvoboju novaka lige , hrvatska momčad Komušina Haiterbacha je dominantnom igrom zasluženo slavila na prvom gostovanju u Frankfurtu i nalazi se na trećem mjestu 1. Regionalne lige s 3 pobjede iz 3 utakmice, što je bilo neočekivano prije sezone.

TuS Makkabi Frankfurt – KK Komušina Haiterbach 62:71 (8:14; 25:37; 43:53)

U ovoj utakmici neočekivano se vratio Mijo Babić kojem situacija trenutačno dopušta sudjelovanje i odmah je bio velika podrška na terenu.

Mladi razigravač Ivo Marić bio je nedostupan za ovu utakmicu, zbog čega je korištenje Mije Babića bilo još važnije. Prva četvrtina nije bila posebna ni za jednu momčad, pogotovo napadački. Previše je mogućnosti ostavljeno.

Komušanci su još imali dugo putovanje iza sebe, ali kako je utakmica odmicala, momčad Marija Marića ulazila je sve bolje i bolje u ritam. Frankfurt je teško svladavao jaku obranu Haiterbacha.

Haiterbach je igrao kontrolirano i pametno te je više puta nalazio rupe u obrani.

Zahvaljujući koncentriranoj igri prednost je narasla na 11:30. Domaćin se probudio pred oko 200 gledatelja pred kraj 2. četvrtine i u posljednjoj minuti uspio pogoditi dvije trice preko najboljeg strijelca Jana Dolejsija za poluvrijeme 25:37.

“Snažna druga četvrtina. Bili smo dobri i jedva smo nešto dopustili” izjavio je trener Mario Marić. Vodstvo je ostalo konstantno nakon prekida unatoč pritisku Makkabija.

Prije posljednjih deset minuta bilo je 43:53. Frankfurt je vodio 49:55, ali su Luka Banožić i Herdie Lawrence povisili na 50:60 i povećali odmak od domaćina.

U posljednje dvije minute Frankfurt je prekidao utakmicu prekršajima. Pogocima slobodnih bacanja KKK Haiterbach zaustavio je domaćine od približavanja i sa sobom iz Frankfurta odnio dva boda za nastavak sezone.

“Bio je to zreo timski rad. Imali smo dominantne faze i nismo puno dopuštali. Naravno da je bilo i slabijih faza, ali zadovoljan sam”, rekao je trener Mario Marić.

Navijači Haiterbacha koji su stigli uz momčad glasno su bodrili svoj tim.