Detalj s utakmice košarkaša Komušine Haiterbach (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (J. Rupčić)

HAITERBACH POBJEĐUJE NAKON INFARKTNE ZAVRŠNICE: Pred punom dvoranom i sjajnom atmosferom Haiterbach je slavio

U uzbudljivoj utakmici u kojoj je bilo puno na kocki za obje momčadi, momčadi su vodile požrtvovnu borbu u kojoj je Haiterbach pobijedio tijesnom razlikom.

Pred punom dvoranom i sjajnom atmosferom Haiterbach je sa 7-0 poveo preko Denija Čukovića. Gosti ne čekaju dugo na odgovor. Janić Staiger preokrenuo je rezultat na 11:13, a Söflingen je zaigrao. Nils Dejworek i Ole Wendt tricom su osigurali gostima vrlo jasno vodstvo od 13:26 nakon nevjerojatno snažnih šest minuta igre.

Početna euforija je potpuno nestala, ali dobro je što je ostalo još dosta vremena za igru. Kao i prošli put protiv Saarlouisa, Haiterbach je morao loviti značajan minus. Možete li se opet tako vratiti? Haiterbach ovoga puta nije tako dugo čekao da odgovori.

Nošen najboljim strijelcem Herdiejem Lawrenceom i velikom brzinom u igri, Haiterbach je nakon 20:30 uspio ne samo izjednačiti na 30:30, već je u 17. minuti povisio na 38:30. Nevjerojatno jaka serija od 25:4 rezultat je dosadašnjeg dijela ove četvrtine.

Jedini nedostatak do sada je bila slab postotak slobodnih bacanja. Do ovog trenutka Haiterbach je uspio realizirati samo 8 od 19 dodijeljenih slobodnih bacanja. Söflingen je uspio zaustaviti seriju Komušine i smanjiti zaostatak na odmor na minimalnih 42:40. < Bilo je to intenzivnih 20 minuta igre. S mnogo uspona i padova. Ali odnos i tijek igre su pravi.> rekao je trener Mario Marić.

Nakon uspješne izmjene Söflingen je poveo 42:44. Dvije trice Haiterbacha od Sasche Kesselringa i Herdieja Lawrencea napravile su 48:44. Došlo je do razmjene udaraca.

Gosti su ponovno poveli 49:53. Ali Kenan Gračanin iz daljine i njegov brat Sulejman Gračanin, koji se neumorno borio, najavili su novu promjenu u vodstvu, što je Herdie Lawrence petom tricom podebljao na 59:53. Najbolji strijelac Herdie Lawrence u posljednjoj je četvrtini povisio na 61:54, no ostalo je još sedam minuta i bilo je teško.

Tri trice gostiju u nizu preokrenule su rezultat i Söflingen je poveo 61:63. Uzvratio je Haiterbach Time-outom. Haiterbach je ostao fokusiran i usredotočen. Sascha Kesselring uspio je s dvije pojedinačne akcije dignuti publiku, rezultat je opet bio 66:63 za Komušinu. Nils Dejworek dao je pravi odgovor iz daljine za 66:66. Povratnik Luka Banožić također je zabio tricu za 69:66. Opet je Nils Dejworek ubacio novu tricu za 69:69 i šokirao publiku. Luka Banožić uspješno je postigao koš za 71:69, a cijela je dvorana navijala. No, do kraja je ostalo još 24 sekunde. Söflingen nije uspio realizirati bacanje, ali su gosti brzo faulirali i zaustavili vrijeme. Ponovno je Luka Banožić bio u centru pažnje. Ali oba slobodnjaka doslovno su plesala po obruču i iskakala. 12 sekundi do kraja, Söflingen je krenuo u posljednji napad nakon što je osigurao povratnu loptu.

Izigrali su otvorenu tricu iz kuta. Dennis Heck, koji je prethodno tri puta bio uspješan iz kuta, imao je bacanje za pobjedu u svojim rukama, ali je šut promašio, a Suli Gračanin ne samo da je osigurao svojih 14 skokova, već i toliko slavljenu pobjedu u nevjerojatno uzbudljivoj utakmici na apsolutno jednaku razinu.

KK Komušina Haiterbach – TSG Söflingen 71:69 (13:26; 42:40; 59:53)

“Ova igra je imala sve. Puno promjena vodstva, dobrih akcija, nevjerojatne napetosti i gigantske atmosfere. Uvijek smo dobro reagirali i pokazivali karakter i volju, ali smo na kraju imali sreće što zadnje bacanje nije ušlo. Još jednom je bila stopa slobodnih bacanja koja nam je danas zamalo izgubila pobjedu.” rekao je trener Mario Marić.

Ovom pobjedom KKK Haiterbach ostaje na desetom mjestu na ljestvici, ali stvari su i dalje nevjerojatno blizu.

KKK: Herdie Lawrence (30/5), Luka Banožić (11/1), Sascha Kesselring (9/1), Kenan Gračanin (7/1), Denni Ćuković (6/1), Suli Gračanin (6), Jonathan Babitsch , Kelvin Asomah, Ivo Marić, Roko Miličević