GRČKA TRAGEDIJA: Rijeka povela, a onda izgubila u sudačkoj nadoknadi!

Rijeka je vodila u Pireju protiv Olympiacosa 1-0 golčinom Hebera. U drugom je dijelu za Grke zabio Odjidja za 1-1, a Rijeka je pala u trećoj minuti sudačke nadoknade, kad je imala igrača manje

Rijeka nije zaslužila izgubiti, ali što je, tu je, na Rujevici će imati šansu za Ligu prvaka. Jer Olympiacos, koji je slavio 2-1 u prvoj utakmici play-offa, ni po čemu nije pokazao da je izraziti favorit. Rijeka je vodila u Pireju 1-0 golom Hebera iz prvog poluvremena. Rijekin Brazilac fantastičnim potezom u Cruyffovom stilu izbacio je igrača i pogodio u 66. minuti.

Prije toga Olympiacos je imao barem tri čiste šanse, jednu je fantastično skinuo Simon Sluga, a tragičar grčke momčadi bio je napadač Ben, kojem su Elez i Župarić, iako viši od njega desetak centimetara, dali barem dvije čiste šanse da zabije glavom.

Rijeka je zabila iz prvog udarca u okvir gola, no u drugom dijelu je pala. Fortounis, najbolji igrač Olympiacosa, ušao je u igru i nakon minute zapaprio Rijeci. Asistirao je Odjidji za 1-1 idealnom povratnom loptom. Grci su pritisnuli, a Zuta potom radi nevjerojatnu glupost. Prvi žuti jer je bacio loptu u teren dok je drugu loptu igrač Olympiacosa imao u rukama i spremao se izvesti aut.

Drugi žuti dobio je zbog igranja rukom i Rijeka je više od deset minuta bila s igračem manje. I nije izdržala. Elez je katastrofalno reagirao u sudačkoj nadoknadi, imao je čistu loptu koja nije bila ni prebrza, ali malo ju je zahvatio, a Romao se naklonio i zabio za pobjedu.