croatia griesheim
Denis Andrijevic u napadu/Foto:Fenix-magazin(DH)

GRADSKI DERBI U GRIESHEIMU: SV St. Stephan nanio poraz Croatiji Griesheim

U gradskom derbiju Croatija Griesheim izvukla je deblji kraj protiv favoriziranog St.Stephana i upisala poraz od 5-2.

Četrdesetak minuta uspjevali su nogometaši Croatije Greisheim parirati ambicioznoj i rastrčanoj momčadi St. Stephana, a onda je pred sam kraj prvog dijela St. Stephan stvorio dvije lijepe prilike i došao u vodstvo.

Prvo je golman Danijel Solić efektno sačuvao svoja vrata u 43. minuti kada je Edis Skaljić sam izbio pred hrvatskog vratara ali mu je ovaj izbio loptu. U sljedećem napadu St. Stephan je došao u vodstvo preko Philippa Roota kojem je zadnja linija Croatije Griesheim namještala zaleđe, sudac se nije oglasio, a Root je izbio sam pred vratara Solića i zatresao mrežu za 1-0.

Meutim, samo dvije minute ranije stvorila je Crotija Greisheim sjajnu priliku preko Kristijana Medveda koji je odlično tukao s osamnaest metara ali je lopta odsjela na gredi.

U 47. minuti domaći St.Stephan povećao je vodstvo na 2-0. Brzonogi Philip Root prošao je po desnoj strani pokraj Jure Markote i zatresao mrežu.

Nogometaši Croatije Griesheim u skoku/Foto:Fenix-magazin(DH)

Croatija Griesheim se vratila u igru u 55. minuti kada je Eren Tokmak uspio ukrasti loptu zadnjoj liniji obrane St.Stephana i zatresti mrežu za 2-1.

Kratko su trajale nade hrvatskih nogometaša kako mogu preokrenuti susret jer je domaći Sabir Benchakhchakh u samo pet minuta uspio dva puta zatresti mrežu Croatije Greisheim.

Prvo je Benchakhchakh u 59. minuti prošao po lijevoj strani i zatresao suprotni kut vratara Solića, da bi u 64. minut i iz slobodnog udarca prizemnim udarcem ponovo zatresao mrežu hrvatske momčadi.

Croatia Griesheim je uspjela smanjiti rezultat u na 4-2 u 74. minuti preko Ahmet Mamana koji je jednu nabačenu loptu od strane Sebastiana Weingardta glavom spremio u mrežu domaćih.

Na samom koncu susreta konačan rezultat od 5-2 postavio je Albijon Kryeziu u 85. minuti.

SV CROATIA GRIESHEIM: Solić, Altuna, Vujica, Lo Vasco, Medved, Denis Andrijević, Maman, Bihorčić, Danijel Andrijević, Tokmak, Markota.(Sladečak, Stanušić, Weingardt, Bralić)