croatia griesheim
Jure Markota(plavi dres) u skoku / Foto: Fenix-magazin(D.Holenda)

GRADSKI DERBI: Croatia Griesheim poražena od Viktorie Griesheim II 3-1

U gradskom derbiju Croatia Griesheim poražena je od Viktorie Griesheim II rezultatom 3-1. Strijelci za Viktoriju II bili su Agweven (50.min), Maler (73.min) i Brehme u (80.min) dok je za Croatiju Greiheim strijelac bio Mate Tokić (60.min).

Bila je ovo utakmica u kojoj je svakoj momčadi pripalo po poluvrijeme. Croatiji Griesheim prvo poluvrijeme, Viktoriji II Griesheim drugo s tim što je njemačka momčad, za razliku od hrvatske, svoje prilike u drugom dijelu realizirala.

Croatia Greisheim odlično je otvorila susret protiv favoriziranog domaćina s vrha tablice KLA lige Darmstadt. Već u prvih dvadesetak minuta hrvatski nogometaši priredili su dvije odlične prilike.

Najbolju priliku za Croatiju priredili su Mate Tokić i Saša Mlakić u 29. minuti. Mate Tokić je prošao po lijevoj strani zavrnuo loptu u kazneni prostor gdje pronalazi Sašu Mlakića koji tuče ali lopta odsjeda na gredi.

Pomalo iznenađena dobrom igrom hrvatske momčadi Viktoria II pokušavala je brzim kontranapadima preko bokova ugroziti vratara Croatije Michaela Treuscha međutim napadači Viktorie II Lucas Brehme i Milan Maertins nisu uspjeli ozbiljnije u prvom dijelu ugroziti hrvatska vrata.

U 50. minuti Viktoria II došla je u vodstvo 1-0 nakon što su njemački nogometaši probili desni bok Croatie, loptu je jedan igrač Viktorie II ubacio u kazneni prostor gdje se nalazio Nathaniel Agwaven koji loptu glavom sprema iza leđa vratara Treuscha.

Croatia Greisheim poravnala je rezultat na 1-1 u 60. minuti kada je stoper Croatie Greisheim Josip Vujica prekinuo jedan napad Viktorie II i pronašao napadača Matu Tokića koji prolazi pokraj zadnjeg igrača Viktorie II i savladava istrčalog vratara Henrika Metzgera.

Pad snage hrvatskih nogometaša u drugom dijelu drugog poluvremena rezultirao je sve većim pogreškama zadnje linije Croatie Greisheim.

U 75. minuti petljali su hrvatski nogometaši u svojoj trećini terena, izgubili jednu loptu do koje dolazi Pascal Maier koji tuče s nekakvih 20ak metara i pogađa gol za vodstvo Viktorie II 2-1.

Sve nade hrvatskih nogometaša u eventualno poravnanje rezultata potopio je u 80. minuti Lucas Brehme svojim pogotkom za 3-1.

Vidjelo se kako hrvatska momčad teško diše i kako je došlo do pada koncentracije pa je poraz Croatije Greisheim mogao biti i uvjerljiviji da je Viktoria II uspjela realizirati kazneni udarac dosuđen u 89. minuti. Međutim udarac Time Schmitta otišao je iznad prečke.

Croatia Greisheim trenutno se nalazi na 10. mjestu KLA Darmstadt s osvojenih 15 bodova. U ideućem kolu Croatia Greisheim gostuje u Wixhausenu kod istoimene momčadi s vrha tablice.

SV CROATIA GRIESHEIM: Treusch, Vujica, Andrijević, Avdić, Markota, Bikić, Calin, Bihorčić, Tokić, Mlakić, Marčić (Segreto, Bralić, Neubert,Džebić)