Gostujuća pobjeda Komušine Haiterbach, sada se čeka trećeplasirani Ulm

TSV Wieblingen – KKK Haiterbach 72:76 (23:12; 35:29; 54:52)

Nezaslužen poraz od Mannheima u prošlom kolu je donio dosta problema momčadi Komušine. Najbolji strijelac hrvatske momčadi Herdie Lawrence morao je preskočiti utakmicu u Wieblingenu radi lakše povrede. Lakšu povredu imao je i drugi razigravač Božidar Bubalo.

Komušina je doslovno uprskala prvu četvrtinu koja joj na kraju za malo glavu koštala. Ta nova situacija bez standardni razigravača je donijela više problema od očekivanog. Domaćin koristi tu neisgurnost i dolazi u vodstvo 23:12. Florian Köppl osvaja dosta skokova koje može unovčit u koševe.

Iako razlika u drugoj četvrtini raste na 31:17, gosti preko Tomislava Martinovića i Gojka Bubala smanjuju na 35:29.

Nakon poluvremena košarkaši iz Haiterbacha ponovno padaju u igri i zaostatak raste na 45:31. Utakmica podsjeća na prošlu u gostima u Schwäbisch Hallu u kojoj je se Komušina vratila nakon velikog zaostatka.

Najbolji Komušanac Florian Köppl te Gojko Bubalo povisuju tempo igre i gosti iz Haiterbacha su izjednačili rezultat do kraja treće četvrtine. Josip Karanušić sa dvije pogođene trice dovodi svoju momčad u vodstvo od 63:67. Domaćin se ne pradje i lako uzvraća na 71:71.

Ponovno se naslućivala drama. Florian Köppl pogađa za jako bitni 74:72. Sljedeća obrambena akcija je  bila ključ pobjede. Nakon osvojene lopte domaćin traži brzi prekršaj na Gojki Bubalo, koji jako mirno pogadja za konačni 76:72.

Sa novom pobjedom Komušina nastavlja uspješan drugi dio sezone i daje pravi odgovor na poraz od Mannheima.

– Ponovno loša predstava naše momčadi. U zadnje vrijeme smo imali dosta povrijeđenih i bolesni igrača. Takva utakmica je rezultat treninga. Mi se nadamo da ćemo idući tjedan bit u većem broju. Ovu utakmicu smo dobili na mišiće. Naš sastav ima jako velik moral i nikad se ne predaje, izjava je trenera Komušine Borisa Kurtovića.

U nedelju 18.ožujka Komušina dočekuje trećeplasiranog Ulm u domaćoj užarenoj atmosferi Kuckuckshalle. Početak je u 17.30.

KKK: Florian Köppl (22), Gojko Bubalo (20/3), Tomislav Martinović (13/3), Josip Karanušić (11/3), Christopher Ley (4), Daniel Albus (4), Sascha Kesselring (2), Mario Marić, Antonio Rupčić