Golijade u Nizozemskoj i Austriji: Perica i Žulj tresli mreže!

Bjeličina Austrija posrnula u derbiju, bolji je bio Rapid (1:0)

perica
Stipe Perica

Stipe Perica, 18-godišnji igrač Chelsea na posudbi u NAC Bredi, postigao je treći pogodak u nizozemskom prvenstvu. Njegova momčad u susretu 11. kola razbila je Go Ahead Eaglese (5:0), a Perica je postigao posljednji pogodak u 87. minuti.

Mladi Zadranin ušao je u igru u 68. minuti. Inače, može se pohvaliti s visokom učinkovitošću budući da u šest utakmica koje je igrao nije u igri proveo više od 25 minuta.

NAC Breda drži 10. mjesto nizozemske lige sa 15 bodova, 4 manje od vodećeg Twentea i 9 više od posljednjeg Waalwijka.

Strijelac je bio i Robert Žulj, mladi reprezentativac Austrije, i to na gostovanju njegova Rieda kod Wiener Neustadta (3:3) u 13. kolu austrijskog prvenstva. Žulj je pogodio u 53. minuti za poravnanje rezultata na 2:2. Bio mu je to 5. ovosezonski pogodak.

Dodajmo i kako je Austrija Beč, momčad hrvatskog stručnjaka Nenada Bjelice, ponovno posrnula na domaćem travnjaku, i to u derbiju protiv Rapida (1:0). Kaja Rogulj odigrao je cijeli susret za Austriju te dobio žuti karton.

Ried je sa 21 bodom na drugom mjestu ljestvice na kojoj vodi Red Bull Salzburg sa 10 bodova više. Austrija je peta sa 16 osvojenih bodova. (ha)

>>VIDEO Sjajni golovi: Žulj pogodio sa centra, a Brozović iz slobodnjaka