Radost igrača Croatije ZH nakon postignutog pogotka / Foto: Fenix (I. Barišić)

GOLIJADA U ZÜRICHU: Croatia Zürich upisala prvu pobjedu u utakmici punoj preokreta

U prvenstvenoj utakmici amaterske 3.lige regije Zürich, Croatia Zürich je u utakmici preokreta upisala prvu ovogodišnju pobjedu.

NK Croatia Zürich – FC Mezopotamya 5:3 (2:2)

Bila je to turbulentna utakmica između domaćina Croatije i Mezopotamye koja je obilovala velikim preokretima kako u igri tako i u rezultatu.

Momčad Croatije ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

Croatia je prva došla u vodstvo od 1:0 pogotkom Stanislava Blažanovića u 19.minuti. Kada su navijači hrvatske momčadi pomislili kako sve ide prema planu, uslijedilo je razočarenje. Gosti su najprije nakon bolje igre izjednačili, a odmah potom i preokrenuli rezulta na 1:2. Bila je to igra dugim loptama koja je bila iznenađenje za obranu Croatije.

Nakon vodstva gostiju, Croatia je ponovno zaigrala bolje i u 42.minuti Ivan Dukić pogotkom glavom poravnava rezultat na 2:2.

Početak drugog poluvremena opet je pripao gostima koji iz jedne gužve postižu pogodak za vodstvo od 2:3. Radost gostiju kratko je trajala jer jer igrač Croatije Danijel Stepić iz okreta punom nogom sa 16.metara trese mrežu za 3:3.

Vjerni navijači Croatije ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

Ulazak u igru Darija Perkovića unosi svježinu i dolazi do preokreta u igri Croatije. U 64. minuti Perković dovodi Croatiju u vodstvo od za 4:3. U 68 .minuti Daniel Stepic postiže svoj drugi pogodak u 68.minuti za vodstvo od 5:3.

U jeku igru u kojoj je Croatia imala potpunu dominaciju, Ivan Dukić u svom šesnaestercu ruši protivničkog igrača i sudac pokazuje na 11.metara. Ali na sreću Croatije gostujući izvođač najstrože kazne puca preko grede i rezultat ostaje 5:3.

Sastav Croatije ZH: Frano Dukić, Luka Prvsac, Pero Zovko, Ivan Dukić (C), Carlos Miguel Ferndes Monteiro, Karlo Turek, Marko Popić, Hrvoje Pavlović, Stanislav Blažanović, Daniel Stepić, Nicola Petrlić. Još su igrali: Ivan Zubonja, Dario Perković, Leonardo Kafadar. Trener – igrač: Stanislav Blažanović.