GOLIJADA U FRANKFURTU: Eintracht s 5:0 isprašio Augsburg, Tin Jedvaj za goste igrao do 74. min

U prvoj utakmici 21. kola njemačke Bundeslige,  Eintracht je na prepunoj Commerzbank Areni u  Frankfurtu deklasirao Augsburg rezultatom   5:0 (1:0).

Nakon boljeg otvaranja dosta važne utakmice za obje momčadi, igrači trenera Adija Hüttera su tek u 37. minuti stigla do vodstva od 1:0 golom Timothya Chandlera.

Na zadovoljstvo brojnih Eintrachtovih navijača, prava golijada je viđena u drugom poluvrenu. Na dodavanje Kostića, raspoloženi Chandler početkom nastavka u 48. minuti povećava vodstvo na 2:0. Kostić je bio dodavač i u 55. minuti kada zgoditak za 3:0 postiže Andre Silva.

Dok su navijači Eintrachta pri kraju utakmice već slavila veliku pobjedu, u 89. i 90 minuti najbolji igrač utakmice Filip Kostić postiže još dva zgoditka za ovosezonsku najveću pobjedu svoje momčadi.

U redovim gostiju hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj igrao je do 74. minuti kada je umjesto njega u igru ušao Stephan Lichtsteiner.

S nova tri boda Eintracht je na ljestvici preskočio Augsburg i sa 28 bodova popeo se na 9. mjesto,  dok je Augsburg pao na 11. mjesto i ostao na 26. bodova.