Detalj s utakmice Union Berlina / Foto: Anadolu

GOLIJADA U DERBIJU ZAČELJA BUNDESLIGE: Union Berlin hrvatskog trenera Nenada Bjelice poražen u Berlinu od Bochuma rezultatom 3:4

Izgledalo je kako je derbi začelja u Berlinu između Union Berlina i VfL Bochuma odlučen već u prvom poluvremenu kada su gosti poveli sa 3:0. No, bila je to samo uvertira u nogometni spektakl u drugom poluvremenu.

Momčad Bochuma je od početka bila aktivnija, opreznija i koncentriranija momčad te je svoje prigode iskoristila na najbolji način.

Posebno golgeterski raspoložen bio je Maximilian Wittek koji je najprije u 16. a zatim i u 31. minuti zatresao mrežu Union Berlina. Pogodak za 3:0 vodstvo Bochuma postiga je u 37. minuti Keven Schlotterbeck.

Na poluvremenu je hrvatski trener Nenada Bjelice napravio tri izmjene, što se pokazalo ispravnom odlukom jer je novi igrač Yorbe Veertressen u 59. minuti smanjio rezultat na 1:3. Svega tri minute kasnije, u 62. minuti također novi igrač Chris Bedia postiže pogodak za rezultat od 2:3.

U periodu dominacije domaćin, kada se očekivalo izjednačenje, Bochum je u 70. minuti povećao vodstvo pogotkom glavom Philippa Hofmanna.

Domaći igrači ni nakon toga nisu odustajali i u 74. minuti ponovno su smanjili rezultat na 3:4. Strijelac pogotka je bio Benedict Hollerbach. No nažalost za hrvatskog trenera i njegovu momčad, rezultat se više nije mijenjao do kraja utakmice.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za momčad Uniona.