Momčad Alkara iz Basela / Foto: Fenix (J. Mijić)

Golijada Alkara iz Basela: Najveća pobjeda u klupskoj povijesti

NK Alkar je ostavario najveću pobjedu u klupskoj povijesti pobjedivši momčad FC Münchenstein sa čak 12:3. Iako je nedostajalo nekoliko bitnih igrača (Džolan, Soldo, Majić, Sučić) igrači NK Alkar su izvrsnom igrom došli do visoke pobjede.

NK Alkar Basel – FC Münchenstein   12:3  (5:1)

Kad se postigne 12 pogodaka u jednoj utakmici, a sa malo više koncetracije moglo je biti i više, ne može se više govoriti o dobroj, nego o fenomenalnoj igri. Nedostatak standardnih igrača je u potpunosti nadoknađen i to već puno govori o širokom kadru koji ima ovaj hrvatski klub iz Basela.

Strijelci Alkara u povijesnoj pobjedi / Foto:Fenix

Od samog početka se vidilo da je Alkar puno jača momčad, ali prvih 20 minuta je prošlo u ispitivanju protivnika pa je taj dio utakmice prošao bez golova. U 18. minuti Mađarević izlazi sam pred golmana ali puca preko gola. Gosti su u protunapadu isto opasno zaprijetili ali vratar Pavić brani.

Od 20 minute počima prava predstava u kojoj su posebeno gledaoci mogli uživati. Započelo je autogolom gostujuće momčadi da bi do kraja utakmice palo sve ukupno 15 golova. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 5:1, da bi u drugom dijelu igrači Alkara sa dobrom igrom i smišljenim akcijama  još sedam puta poentirali.

Za pohvaliti je i gostujuću momčad, ako se može pohvaliti sastav koja primi 12 pogodaka, jer su i nakon “potopa”i dalje igrali i da se nisu predali. NK Alkar je sada drugi na ljestvici sa 18 bodova, bod manje od prvoplasiranog SC Binningena.

Cilj je, da NK Alkar ove godine pokuša ući u treću amatersku ligu Basel, jer je dojam da momčad ove kvalitete nema što tražiti u 4.ligi.

NK Alkar: Pavić, Kovačević, Vukelja, Kvaternik, Forestier, Ristov, Hrskanović, Vukoja, Vidović, Mađarević, Dujmović. Još igrali: Ćosić, Radeljić, Jovičić, Radić. Trener Zdravko Vukoja. Strijelci: Autogol 20. Dujmović 28. Mađarević 30. 62. 87., Hrskanović 38. Vidović 44. Vukelja 57. 72. 75. 81. Radić 84.