Hajduk Stanko Juric
Stanko Jurić u dresu Hajduka na utakmici protiv Lokomotive / Foto: Hina

GOLČINA BIVŠEG HAJDUKOVA IGRAČA: Milanski Inter nakon produžetka iz kupa izbacio Parmu koja je do 88. minute imala vodstvo sjajnim pogotkom Stanka Jurića

Branitelji naslova pobjednika Talijanskog nogometnog kupa, igrači Intera iz Milana prvi su četvrtfinalisti ovosezonskog izdanja nakon što su u osmini finala u utorak nakon produžetka kao domaćini svladali drugoligaša Parmu sa 2-1 (0-1, 1-1).

Gosti iz Parme bili su nadomak senzacije jer su sve do 88. minute vodili sa 1-0 i to sjajnim pogotkom hrvatskog veznjaka Stanka Jurića (38), no Lautaro Martinez (88) uspio je poravnati da bi u dodatnih pola sata prolazak favoritu osigurao Francesco Acerbi (110).

Raniji igrač Dugopolja i splitskog Hajduka, 26-godišnji Stanko Jurić, koji je u igru ušao u 26. minuti umjesto ozlijeđenog suigrača Mana, u 38. je minuti pucao sa 20-ak metara, a njegov je udarac odsjeo u samom gornjem lijevom kutu nemoćnog Onane.

Gosti iz Parme tu su prednost držali sve do pred sam kraj dvoboja kada je Lautaro šutom s vrha kaznenog prostora svladao 45-godišnjeg Gianluigija Buffona te odveo susret u produžetak. Pobjednički pogodak za Inter postigao je stoper Acerbi koji je natrčao na jednu odbijenu loptu i spektakularnim udarcem glavom s više od 16 metara lobao Buffona.

Marcelo Brozović zbog ozljede nije konkurirao za nastup u sastavu Intera.

Inter će u četvrtfinalu za tri tjedna ugostiti boljeg iz ogleda Atalanta – Spezia koji je na programu 19. siječnja.

U srijedu će u osmini finala igrati Milan – Torino, u četvrtak su na programu dvoboji Fiorentina – Sampdoria i Roma – Genoa, Napoli i Cremonese svoj će susret osmine finala igrati 17. siječnja, dok će se 19. siječnja uz susret Atalante i Spezije još sastati Lazio – Bologna te Juventus – Monza.