Vratar Croatije Marco Nauber / Foto: Fenix (SIM)

FRANKFURT: Pobjeda prve i težak poraz druge momčadi Croatije Frankfurt

Bila je to očekivano teška utakmica nakon zimske stanke u kojoj je prva momčad Croatija preokretom došla do važne  pobjede.

Croatia FFM- Rödelheim 3:2 (0:1)

Croatia II FFM
Croatia Frankfurt / Foto: Fenix (S. Konta)

Rödelheim je dobro ušao u utakmicu i u 6. minuti je iz jedanaesterca došao u vodstvo od 1:0. Cijelo prvo poluvrijeme gosti su uspjevali zadržati vodstvo s kojim se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Croatia je nametnula svoju igru i brzim kombinacijama stvorili brojne prilike.

Najprije je u 63. minuti Matović poravnao rezultat na 1:1, a pet minuta kasnije isti igrač postiže pogodak za vodstvo Croatije od 2:1-

Gosti u 80. minuti uspjevaju izjednačiti rezultat na 2:2.

A onda najbolji igrač utakmice Saša Matović u 86. minutinpostiže  pogodak za 3:2 pobjedu Croatije u prvom kolu nastavka prvenstva Kreisoberlige Frankfurt. Ova pobjeda je veliki postrek za iduću utakmicu koju Croatia igra protiv trećeplasirane momčadi Türkgücüa koja ima 3 boda više od četvrtoplasirane Croatije.

Sastav Croatije Frankfurt: Nauber, Rejić, Emmel, Bešlić, Ivošević, Ćorić (od 85. Romić), Štrljić, Duvnjak, Bonanno, Gavran, Matović

Težak poraz druge momčadi Croatije

FC Croatia II FFM – Germania Ginnheim II  0:6 (0:3)

Croatia I FFM

Sastav Croatije: Musić ,Marcel Ladan, Marin Ladan, Periša, Bošnjak, Kraj, K.Štrljić, Josip Puljić (ml), Baotić, Tkalčević, Zovko. Još su igrali: Marko Bračić, cic Mirko piljic Vučković

Sljedeća utakmica u nedjelju, 25. veljače 2024. druga momčad Croatije igra protiv Frankfurter Berga ll u 12:30 h, a prva momčad protiv Türgücü FFM u 14:30 sati u Heddernheimu.