FRANKFURT: Ivan Propadalo trostruki strijelac u pobjedi Croatia s igračem manje

FC Croatia – FC Union Niederrad 4:2 (2:0)

U lijepoj i zanimljivoj utakmici, Croatia je zasluženo slavila na domaćem terenu protiv momčadi Niederrad Union sa 4:2. Valja istaknut kako je Croatia ostvarila pobjedu igrajući s igračem manje od 48. minu nakon što je Petar Bešlić dobio crveni karton u 48. minuti zbog neopreznog igranja rukom u svom kaznenom prostoru.

Junak Croatijine pobjede bio je Ivan Propadalo koji je ponovno zabio tri zgoditka. Prvi zgoditak najbolji strijelac Croatije postigao je u 12. minuti na dodavanje Grančića. Na 2:0 povećao je Ante Matić u 40 minuti, dodavač je bio Mario Lažeta. Croatia je stvorila toliko prilika da je pravo čudo da gosti nisu primili više od dva gola.

Odmah na početku drugog poluvremena, u 48. minuti, Petar Bešlić rukom zaustavlja loptu na crti a sudac pokazuje jedanaesterac i crveni karton hrvatskom igraču. Gosti tada samnjuju te šest minuta kasnije, u 54. minuti izjednačuju na 2:2. Kad se činilo da će gosti s igračem više uzeti sva tri boda, Croatia je zaigrala požrtvovnije i s više trčanja nadoknadila nedostatak igrača. U navalnom redu istaknuo se Ivan Propadalo koji postiže još dva zgoditka, u 62.  za vodstvo od 3:2 na dodavanja izvanrednog Zvonimira Doića a potom u 89.minuti za konačnih 4:2 kada je dodavač bio Adrijan Bračić.

Sastav Croatije: Zubčić, Bračić, Duvnjak (od 46. Bešlić), Lažeta, Hrvoje Drlje, Miro Drlje, Soldo, Grančić (od 70. Andrić), Propadalo (od 73. Blažeković), Matić, Doić

Uspješna u ovom kolu u natjecanju Kreisoberlige bila je i hrvatska momčad Posavina Frankfurt. Sinovi Posavine su deklasirali Concordiu Eschersheim rezultatom 6:1.  Strijelci za Posavinu su bili: Franjo Oršolić dva te po jedan zgoditak Dražen Vinković, Anto Petrašević, Ivan Barišić i Marko Kalaica. Posavina se osvajanjem tri boda odvojila sa začelja ljestvice i sada zauzima 14. mjesto od 17 momčadi.

FC Croatia II – SV Sandhofen Niederrad II  3:5

Sastav Croatije II: Galić, Budimir, Mihaljević (od 46. Hustić), llinković, Vinko Matozan (od 33.min Pleša), Jochim, Sičenica, Majic, Vidović, Bolotin, Branjak. Strijelci za Croatiju II bili su Bolotin 2 i Vidović 1.

Iduću utakmicu, 14. listopada, Croatia ide u goste srpskoj momčadi Tempo. Hrvatsko-srpski drebi Kreisoberlige počinje u 15 sati a adresa igrališta Tempo je: Am Ginnheimer Wäldchen 9, 60431 Frankfurt. Druga momčad je slobodna.