FRANKFURT Dva gola Marka Sudića u teškoj ali zasluženoj pobjedi Posavine protiv Kosova

FC Posavina Frankfurt : FC Kosova FFM 4:2 (2:1)

Posavina Frankfurt
Dva pogotka Marka Sudića za Posavinu

Jesenski prvak Kreisklase A Frankfurt Südost, FC Posavina Frankfurt, ušla je u nastavak prvenstva sa ne baš lakom ali ipak zasluženom pobjedom nad tvrdom momčadi Kosova. Iako 12. na tablici, Kosovari su pošto poto željeli otrgnuti bod hrvatskoj momčadi kako bi im se revanširali za ranije izgubljeno prvenstvo, kada je neopterećena Posavina uzela potrebne bodove Kosovarima.

Momčad trenera Pere Bošnjaka ušla je dobro u utakmicu. Terensku nadmoć Hrvati su realizirali u 10. minuti kada Zadranin Angelo Spaleta dobro reagira u šesnaestercu na dodavanje Marina Bage i dovodi svoju momčad u vodstvo od 1:0. Iako je igra postajala sve žešća, a vratari imali sve više posla, Posavina je bila konkretnija i u 40. minuti, na centaršut Danijela Koturića, Marko Sudić zahvaća loptu punim volejem i ona završava iza nemoćnog vratara gostiju. Bio je to pravi euro gol Koturića.

Do poluvremena gosti su smanjili iz jedanaesterca na 2:1.

U nastavku utakmice Posavina nastavlja istim tempom. Igrači se ne štede i daju sve od sebe. U jeku napada na vrata Kosovara, kada je gol visio u zraku, sudac opravdano nakon rušenja napadača svira jedanaesterac za Posavinu. Siguran s 11 metara bio je Goran Jurić.

Unatoč vodstviu od 3:1, Kosovari se ne predaju. Vratar Posavine Matej Marković, koji je i u prvom dijelu imao nekoliko sjajnih intervencija, u nekoliko navrata spašava svoju momčad. Ipak gosti u 55. minuti smanjuju na dostižnih 3:2.
Otvorena igra s obje strane stavila je na kušnju oba vratara. Matej Marković je ipak uspješniji dok vratar Kosovara u 85. minuti prima gol iz kontre koju je napravio brzi Marko Sudić. Bio je to drugi njegov zgoditak koji je odlučio pobjednika.

Posavina: Matej Marković, Danijel Koturić, Dragan Budimir, Goran Jurić, Mato Đukić, Marin Bago, Angelo Spaleta, Stjepan Piljić, Mario Pejić, Ivan Božić, Marko Sudić. S klupe su ulazili: Matija Živković, Ivan Mamuzić, Ernest Ivić i Danijel Pavić.