Croatia Frankfurt u gostima pobjedila četvrtoplasiranu Germaniu sa 6:2

FC Germania Ginnheim : FC Croatia Frankfurt 2:6 (1:2)

Ovogodišnja pojačanja Croatije za nastavak sezone

U nastavku prvenstva Kreislige A Frankfurt Nordwest, Croatia Frankfurt je, sa petoricom novopridošlih igrača, u gostima uvjerljivo savladala četvrtoplasiranu Germaniu Ginnheim. Sa nova tri boda hrvatska momčad se popela za jedno mjesto i trenutačno zauzima peto mjesto sa zaostatkom od 11 bodova za drugoplasiranim BSC-om i 17 bodova za Kalbachom.

Visoka „i čista kao suza“ pobjeda protiv uvijek nezgodne Germanije zasigurno će biti poticaj Croatiji da u nastavku prvenstva, nizom pobjeda, pokuša napraviti nemoguće i stići do drugog mjesta, koje vodi u kvalifikacije za višu ligu. Obzirom na igrački potencijal Croatije, koji je u prvom dijelu bio desetkovan ozljedama golgetera Ivana Krstanovića te Olivera Andrića, Kristijana Zubca i Petra Bešlića, a sada dodatno osnažen kvalitetnim pojačanjima, Croatia je već u prvoj utakmici pokazala da može pobjediti sve utakmice do kraja. Samo pristup mora biti pravi, kakav je u nedjelju popodne bio u Ginnheimu.

Iako je nakon vodećeg zgoditka Tomislava Šandrka Croatia primila zgoditak iz kontre, igra momčadi trenerskog dvojca Danijela Konte i Darija Ištuka nije se raspala kao u nekim ranijim utakmicama. Širok izbor kvalitetnih igrača na klupi te iskustvo i sigurnost novopridošlog Stipe Vidovića i Solde te probojnost mladog Jurišića, ukazuje kako je ovo posve druga i jača momčad od one desetkovane momčadi iz prvog dijela prvenstva.

Nakon izjednačenja domaćina u 34. min. i ozljede vratara Ante Jukića, koji je dotad imao dvije vrhunske obrane (jedna je vidljiva i na našoj snimci), pedesetak navijača Croatije pobojalo se da kola ne krenu ponovno nizbrdo. Po igri koju je nastavljala prikazivati hrvatska momčad, vidjelo se kako domaćini nemaju nikakvih izgleda.

Nakon što u 39. min Glamočanin dovodi Croatiju u vodstvo od 2:1, kao rezultat odličnog dodavanja kapetana Marija Lažete, zahuktao se parni stroj Croatije. Vatru je dodao igrač-trener Dario Ištuk, koji je morao na vrata umjesto ozljeđenog Jukića, nakon što je odlično obranio udarac sa 11 metara.

U nastavku razigranu Croatiju nije moga zaustaviti ni domaćinima naklonjeni njemački sudac. Pravo “gaženje” domaćina dogodilo se između 63. i 73. minute kada igrači Croatije četiri puta buše mrežu teatralnog vratara Germanie. Lovrić i Soldo te dva puta Mario Lažeta izludili su svojim zgoditcima njemačkog vratara. Posebno lijep bio je pogodak M.Lažete iz slobodnog udarca u 68.minuti. Domaćini su stigli samo umanjiti blamažu u 77. min kada postižu zgoditak za konačnih 2:6. Do kraja je slabi sudac pokazao još žuto-crveni karton Ivici Vidoviću u 83. minuti.

Croatia: Jukić (od 28.min Ištuk), Stipe Vidović, Nikola Lažeta, Šandrk, Mario Lažeta, Lovrić, Glamočanin, Soldo (od 63.min Ivica Vidović) , Livajić (od 57.min. Amanatidis) , Jurišić, Puljić.

Iduću utakmicu Croatia igra u nedjelju, 21.veljače u 14:30 sati na svom terenu u Heddernheimu protiv prvoplasirane momčadi Kalbacha. Bit će to pravi ispit za novu Croatiju ali i poslastica za brojne gledatelje koji će uživati u derbiju kola a možda i prvenstva.