Grb AS Monaco / Foto: Fenix (S.P.)

FRANCUSKO PRVENSTVO: Lyon u gostima savladao Monaco i time Kovačevu momčad udaljio od utrke za naslov

U derbiju 35. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač je na svom travnjaku izgubio od Lyona sa 2-3 i po svemu sudeći oprostio se od utrke za naslov prvaka.

Bila je to sjajna utakmica prepuna preokreta, golova i prilika s obje strane, a na koncu smo vidjeli i tučnjavu igrača.

Uoči utakmice je bilo jasno kako niti Monaco niti Lyon nemaju mjesta kalkulacijama. Monacu su trebali bodovi za ostanak u utrci za naslov prvaka, dok je Lyon lovio pobjedu kojom bi ostao u igri za plasman u Ligu prvaka.

Na koncu su slavili gosti sa 3-2 i Lyon sada ima samo bod manje trećeplasiranog Monaca koji je ovim porazom praktički ispao iz borbe za titulu. Vodeći Lille ima pet, a drugoplasirani PSG četiri boda više, a do kraja sezone su još tri kola.

Monaco je poveo u 25. minuti preko Kevina Vollanda, no u 57. minuti je nakon lijepog solo prodora izjednačio Memphis Depay. Gosti su u 70. minuti ostali s igračem manje nakon što je isključen Maxence Caqueret, međutim, Lyon je i s  igračem manje poveo, a pogodak je u 77. minuti zabio Marcelo.

Kovačeva momčad se vratila u 86. minuti, a za 2-2 je s bijele točke zabio Wissam Ben Yedder, no samo tri minute kasnije Rayan Cherki je donio pobjedu gostima.

Nakon što je susret završio došlo je do gužve na terenu, a sudac Turpin je naknadno pokazao crvene kartone domaćim igraima Geubbelsu i Pellegriju, a kod Lyona De Scigliu.

U ranije odigranom susretu Bordeaux je pobijedio Rennes sa 1-0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Pogodak odluke zabio je Sekou Mara u 11. minuti susreta, tri minute nakon što su gosti ostali bez isključenog Stevena N’Zonzija.

Za domaći sastav nije nastupio Toma Bašić. Bordeaux je ovom pobjedom prekinuo niz od pet uzastopnih poraza, dok je Rennes upisao prvi poraz u zadnjih sedam kola.

Uoči posljednja tri kola vodi Lille sa 76 bodova, PSG na drugom mjestu ima 75 bodova, a Monaco je ostao na trećem mjestu sa 71 bodom.

Lyon je četvrti na samo bod zaostatka za momčadi iz Kneževine.

REZULTATI:
Bordeaux - Rennes        1-0 (Mara 11)
Brest - Nantes           1-4 (Faivre 83 / Simon 15, Blas 27, Louza 56, Coulibaly 62-11m)
Dijon - Metz             1-5 (Balde 48 / Gueye 37, Sarr 42, Chafik 71-ag, Vagner 82, Bronn 85)
Lorient - Angers         2-0 (Wissa 44-11m, Lemoine 48)
Nimes - Reims            2-2 (Ripart 47, Kone 71 / Mbuku 30, Flips 80)
Montpellier - St Etienne 1-2 (Delort 6 / Hamouma 16, Debuchy 50)
Monaco - Lyon            2-3 (Volland 25, Ben Yedder 86-11m / Depay 57, Marcelo 77, Cherki 89)