Duje Ćaleta-Car u dresu Lyona / Foto: Preslik OL

FRANCUSKO PRVENSTVO: Lyon prokretom do pobjede u Nantesu, Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za goste

U posljednjem susretu 28. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je preokretom na gostovanju pobijedio Nantes sa 3-1.

Nantes je poveo u 16. minuti golom Matthisa Ablinea, no Lyon je u nastavku okrenuo rezultat. Izjednačio je Alexandre Lacazette u 75. minuti, dvije minute kasnije Malick Fofana je pogodio za 2-1, a pobjedu gostiju potvrdio je Gift Orbaj u sedmoj minuti nadoknade.

Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za pobjednički sastav.

Brest je pred svojim navijačima svladao Metz 4-3.

Utakmica nije dobro počela za Brest jer su gosti poveli već u šestoj minuti golom Traorea. Pogodak nije nimalo negativno utjecao na Brest koji je potpuno preokrenuo rezultat do kraja poluvremena. Redom su zabijali Chardonnet u 12., Doumbia u 31. i Mounie u 38. minute za 3-1 domaćina.

U nastavku je prvo Brest povećao prednost na 4-1 nakon gola Satriana u 60. minuti, a potom su gosti iskoristili domaću opuštenost. Gruzijac Mikautadze je postigao dva pogotka, u 74. i 80. minuti. Metz je smanjio na 3-4 i zaprijetio, ali Brest je ipak sačuvao prednost od jednog gola osvojivši tri boda.

Monaco je golom Maghnesa Akliouche u 25. minuti pobijedio Rennes sa 1-0 probivši se na treće mjesto.

Oba sastava završila su utakmicu s igračem manje, u 46. minuti kod Rennesa je isključen Martin Terrier, a kod domaćina Thilo Kehrer u 64. minuti.

Montpellier je pobijedio Lorinet sa 2-0, dok su susreti Reims – Nica, te Toulouse – Strasbourg završili bez golova.

Montpellier je do pobjede protiv “davljenika” Lorienta stigao u drugom poluvremenu, a golove su zabili Teji Savanier (55-11m) i Yann Karamoh (90).

Reims i Nica, te Toulouse i Strasbourg su odigrali bez golova.

Vodi PSG sa 63 boda, Brest ima 53, a Monaco 52 boda.

REZULTATI:
Brest - Metz           4-3 (Chardonnet 12, Doumbia 31, Mounie 38, Satriano 60 / Traore 6, Mikautadze 74, 80)
Reims - Nica           0-0
Toulouse - Strasbourg  0-0
Montpellier - Lorient  2-0 (Savanier 55-11m, Karamoh 90)
Monaco - Rennes        1-0 (Akliouche 25)
Nantes - Lyon          1-3 (Abline 16 / Lacazette 75, Fofana 77, Orban 90+7)
Subota:
PSG - Clermont         1-1 (Goncalo Ramos 85 / Keita 32)
Lens - Le Havre        1-1 (Frankowski 58 / Sabbi 78-11m)
Petak:
Lille - Marseille      3-1 (David 54-11m, Cabella 71, Gudmundsson 84 / Ismaily 81-ag)