Hrvatski derbi u Nürnbergu odigran je pred 250 gledatelja / Foto: F.Vrljić

(FOTO) U hrvatskom derbiju u Nürnbergu Hajduk i Croatija odigrali neriješeno 1:1

KSD Hajduk NürnbergKSD Croatia Nürnberg 1:1 (0:0)

Nakon pet godina u Nürnbergu je, na igralištu u Sigenu, odigran prvenstveni ligaški hrvatski derbi između KSD Hajduk i KSD Croatia. Pred oko 250 gladatelja, po hladnom jesenskom vremenu, utakmica je odigrana neriješanim rezultatom 1:1.

Hajduk je bio dominantnija momčad, pogotovu u prvom dijelu utakmice kada nije bilo golova. A moglo je biti jer su Mark Jukić na jednoj i Kristijan Dragičević na drugoj strani opasno pripreijetili protivničkom vrataru.

U nastavku utakmice, Hajduk je u 58. minuti iz jedanaesterca stigao do vodstav od 1:0. Siguran s bijele točke bio je Mark Jukić.

Radost navijača Hajduka trajala je svega desetak minuta kada oporavljena Croatia stiže u 68. minuti do izjednačenja. Kristijan Dragičević se najbolje snašao u Hajdukovu petercu i zakucao loptu za konačnih 1:1

Hajdukovi igrači do kraja su imali još tri stopostotne prilike ali se mreža Croatije nije tresla. Na kraju više zadovoljstva za osvojeni bod imali su gosti. S osvojenim bodom Hajduk je zadržao drugo mjesto na ljestvici Kreisklasse i velikim ambicijama za ulazak i viši rang natjecanja. Croatia je na 8 mjestu i ostaje nastoji pobjeći što više na ljestvici od mjesta koja vode borbe za opstanak u ligi.

Hajduk: Grof, Wild, Grle, Ilić, Prempeh, Papa, Gavran, Murić, Jukić, Novinc i  Jurica. Pričuve: D.Odobašič, Ivanković, Edenharter, Lukadinović, Dadić. Trener Antun Jukić

Croatia: Rekić, Paolino, Celik, Totik, Masić, Bilir M., Kozina M., Kishmishian, Ocak, Dragičević, Ergin. Pričuve: Mirgorod, Kanat, Kozina T. i Rastigorac. Trener Omar Omairatt

Fenix-magazin/SIM/F. Vrljić Foto:Franjo Vrljić