Danijel Konta
Danijel Konta ponovno sjeda na trenersku klupu Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (Stanislav Konta)

(FOTO) Poraz Croatije Frankfurt u posljednjoj utakmici prvenstva, trener Konta podnio ostavku

Posljednju utakmicu u ovoj prvenstvenoj sezoni u natjecanju u Kreisoberligi Frankfurt, momčad Croatije Frankfurt je izgubila od momčadi s kojom dijeli igralište u Heddernheimu, njemačke momčadi SV Heddernheim rezultatom 3:0.

SV Heddernheim – FC Croatia 3:0 (1:0)

Pred oko 150 hrvatskih i njemačkih gledatelja, Croatia je pružila jači otpor tek u prvom dijelu, točnije do 40 minute kada je Heddernheim poveo sa 1:0. U drugom poluvremenu trener Danijel Konta je pokušavao motivirati svoju momčad ali bezuspješno.

Nakon što je momčad SV Heddernheima u 57. minuti povećala vodstvo na 2:0, utakmica je bila odlučena. Igrači Croatije nisu imali snage, a neki kao ni želje ni volje, kako bi preokrenuli rezultat. Na kraju je Petar Bešlić, koji zadnjih nekoliko utakmica u nedostatku vratara uskoče među vratnice, postigao autogol i postavio konačan rezultat od 3:0.

Dennis Grančić

Ovogodišnju sezonu Croatia završava na osmom mjestu. Zadnja četiri poraza Croatije u zadnje četiri kola pokvarila su opći dojam ovogodišnji nastupa hrvatske momčadi iz Frankfurta.

Utakmica protiv Heddernheima bila je posljednja utakmica i za trenera Danijela Konte na klupi Croatije Frankfurt. Mladi i uspješni trener Croatije, koji je po struci odvjetnik, već je ranije podnio ostavku upravi kluba. O razlozima ostavke pročitajte u većem dijelu intervjuu kojeg objavljujemo ovih dana na portalu Fenix-magazin.de   Cijeli razgovor s trenerom Kontom objavljujemo u idućem broju tiskanog izdanja Fenix Magazina.

Sastav Croatije: Bešlić, Bračić (od 46. Amanadidis), Soldo (od 56.Eski), Matić, Duvnjak (od 61. Livajić), Lovrić, Lažeta,Grančić, Andrić, Propadalo, Doić,

I druga momčad Croatije je poražena u ovom kolu. U gostima su izgubili od Heisenrath Goldstein sa 11:0.

Sastav Croatije II: Maganjić, Miloloža, Sumić, Geljić-Vilušić, Miloloža, Galić Kovač, Bolotin, Periša, Vidović i Budimir. Klupa za pričuve:  Skočibušić, Pleša, Jeličić.