Momčad Croatije Frankfurt u utakmici protiv Uniona / Foto/ Fenix

(FOTO) OTIŠLI NA SVADBU U ZAGREB: Bez čak 14 igrača Croatia Frankfurt doživjela visok poraz od Union Niederrada

U prvoj prvenstvenoj utakmici Kreisoberlige Frankfurta, momčad Croatije Frankfurt doživjela je visok poraz na gostovanju u Niederradu protiv momčadi Uniona. Iako su domaćini zasluženo pobijedili, sam rezultat ne odaje stvarno stanje na terenu jer je hrvatska momčad u drugom poluvremenu bila najmanje ravnopravan ako ne i bolji protivnik.

Union Niederrad – FC Croatia Frankfurt 5:0 (3:0)

U svom debiju na klupi Croatije, mladi trener Dario Ištuk susreo se s izostankom čak 14 igrača prve i druge momčadi Croatije. Svi su oni opravdano izostali zbog odlaska u Zagreb na svadbu svog suigrača i dugogodišnjeg kapetana Croatije Marija Lažete. U takvim okolnostima Ištuk je posegao sa raspoloživim snagama koje su mu ostale kako bi se suprostavio jakoj momčadi Uniona.

Neuigrana obrana Croatije u prvih 10 minuta je dva puta kapitulirala, ponajviše radi nesporazuma svojih igrača. Loš početak te visoka temperatura, koja je prelazila 30 stupnjeva Celzija, znatno su utjecali na  igru hrvatske momčadi koja je do poluvremena primila još jedan zgoditak.

Zvonimir Doić u crvenom dresu Croatije Frankfurt / Foto: Fenix

U nastavku igra Croatije je izgledala znatno bolje. U dva navrata vratar domaćina je spašavao svoja vrata nakon stopostotnih prilika hrvatskih napadača. Pri jednom pokušaju lopta Mokrzyck je odsjela na vratnici domaćina. Nakon što nisu iskorištene stvorene prilike, gosti su uz pomoć blagonaklonog suca najprije povećali vodstvo na 4:0 iz jedanaesterca koji je suđen zbog „napucanu ruku“ u šesnaestercu te potom lako došli do 5:0 nakon brze kontre i ubačaja s lijeve strane kada je vratar Croatije Nikola Jurić bio nemoćan.

Unatoč nezasluženo visokom porazu, kapetan Miro Drlje zajedno sa Barnjakom i Doić te ostalim igračima na trenutke su pokazivali kako i oslabljena momčad Croatije ima kvalitetnih igrača od kojih se, s prinovama i povratnicima, može napraviti respektabilan sastav za najjaču ligu Frankfurta.

Sastav Croatije: Jurić, Marko Kukić (od 58. Toni Kukić), Sebastian Barnjak, Drlje, Florian Scheibe, Doić, Eski, Sičenica, Livajic, Mario Ištuk (od 35.Jerković, od 48. Duvnjak umjesto ozljeđenog Jerkovića), Mokrzycki,

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 11. kolovoza na svom igralištu u Hedderenheimu protiv momčadi FC Marco u 15 sati. U predigri te utakmice, u 13 sati druga momčad Croatije igra protiv druge momčadi BSC SW Frankfurt.